Sport.pl

Ekstraklasa. Hubnik: Legia to polska Sparta Praga

PRZEGLĄD PRASY. - To topowy klub w polskiej lidze, znany w Europie - tak Michal Hubnik argumentuje swoją decyzję o przejściu do Legii Warszawa. W rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? dementuje tez pogłoski, że jest pomocnikiem i zdradza jaka jest mentalność czeskiego piłkarza.
Sprawdź, za ile możesz kupić Hubnika w WYGRAJ LIGĘ »


27-letni gracz ma za sobą rundę życia w Sigmie Ołomuniec. Na jesieni zdobył aż 12 bramek, ale jego wcześniejsze statystyki wzbudzały pewne wątpliwości. Polskie gazety pisały, że Legia chce zrobić napastnika z gracza środka pola, któremu trafiło się kilka lepszych spotkań.

- Od drużyn juniorskich jestem napastnikiem. - Pomocnikiem bywałem, bo graliśmy systemem 4-3-3. Wtedy w zależności od przeciwnika, byłem bardziej cofnięty - dementuje pogłoski Hubnik i chwali się uniwersalnością. - W trzech z przodu wymienialiśmy się pozycjami, przechodziłem z lewej na prawą i odwrotnie, zostawałem w środku. I to też jest odpowiedź na pytanie, skąd tyle goli - tłumaczy.

Hubnik wybrał Legię, choć miał także inne oferty, między innymi z Ukrainy. Mówi, że stołeczny klub polecał mu brat, grający w Hercie Berlin.

- Zawsze liczę się z jego zdaniem, a on poradził mi bym się nie zastanawiał. To topowy klub w polskiej lidze, znany w Europie. Można go porównać do naszej Sparty Praga - komentuje Hubnik.

Poza golami, nowy zawodnik wniesie do Legii także mentalność czeskiego piłkarza. - Polega ona głównie na waleczności. Czeski piłkarz nigdy nie odpuszcza, bije się do końca - wyjaśnia.

Znasz się na Ekstraklasie? Załóż drużynę i Wygraj Ligę! »


Więcej o: