Ekstraklasa. Niesamowite rozpoczęcie rundy, Lech wraca do gry

Po długiej przerwie zimowej, wreszcie wystartowała Ekstraklasa. Chyba najwięksi optymiście nie spodziewali się jednak, że stanie się to w takim stylu. Po kapitalnym meczu Cracovia zremisowała z Legią 3:3. W drugim piątkowym spotkaniu Wisła po bramce Patryka Małeckiego pokonała w Gdyni Arkę 1:0. W sobotę padły trzy remisy. W niedzielę Lech ograł 1:0 Widzew.
Bramki, skróty i najciekawsze akcje zobaczysz na Ekstraklasa.tv »

Mecze niedzielne:

Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 15:00 »

Piłkarze obu zespołów swoim poziomem dostosowali się niestety do ligowych kolegów, którzy grali w sobotnich meczach, a nie tych, którzy występowali w piątkowych. Mimo wszystko Czarne Koszule zasłużyły na zdobycie gola i trzech punktów, ponieważ goście w drugiej połowie pokazali zupełny antyfutbol.

Lech Poznań- Widzew Łódź 17:00 »

Lech Poznań wyszarpał zwycięstwo w pierwszym ligowym meczu w tym roku, ale gra piłkarzy Jose Bakero pozostawia wiele do życzenia. Trzy punkty w spotkaniu z Widzewem zapewnił mistrzom Polski Jakub Wilk, który wykorzystał znakomite podanie Siergieja Kriwca.

Mecze sobotnie:

Polonia Bytom - GKS Bełchatów 1:1

Bardzo słaba pierwsza połowa meczu i niezwykle emocjonująca druga odsłona meczu - tak pokrótce wyglądał mecz w Bytomiu. Polonia objęła prowadzenie po pięknym golu Tymińskiego. Gdy potem Łukasz Bocian obejrzał czerwoną kartkę, wydawało się, że los bełchatowian jest już przesądzone. GKS zdołał jednak wyrównać stan meczu - po dośrodkowaniu Cetnarskiego z rzutu rożnego, piłkę do Nowaka zgrał Paweł Buzała (dopiero co pojawił się na boisku) i najlepszy snajper gości strzałem głową pokonał Kiełpina. Do końca meczu Polonia atakowała, ale graczom debiutującego dziś w Ekstraklasie trenera Góralczyka brakowało skuteczności

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 0:0

Niezbyt ciekawy mecz i sprawiedliwy remis. Sytuacji mieliśmy jak na lekarstwo. Piłkarze robili wszytsko, aby powtórzyć wynik z jesieni.

Zagłębie Lubin- Korona Kielce 1:1 >

Po obieującej pierwszej połowie, w drugiej już dużo mniej emocji. Z remisu bardziej zadowoleni mogą być chyba zawodnicy gości, którzy po czerwonej kartce dla Aleksandara Vukovicia ostatnie minuty grali w osłabieniu.

Mecze piątkowe:

Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:1 »

Wisła wygrała w Gdyni, a jedyną bramkę spotkania zdobył Patryk Małecki. Arka prezentowała się bardzo dzielnie, sama potrafiła stworzyć kilka okazji, ale w końcowych minutach piłkarzom Pasieki przytsrafił się jeden błąd, który jak się okazało kosztował ich trzy punkty..

Cracovia Kraków - Legia Warszawa 3:3 »

Na taką Ekstraklasę warto było czekać całą zimę! Emocjonujące i szybkie spotkanie obejrzeli kibice w Krakowie na powitanie rundy wiosennej. Sześć goli, wiele dynamicznych akcji i kilka fantastycznych interwencji bramkarzy. Brawa dla obu drużyn, które dziś podzieliły się punktami. Chyba sprawiedliwie.