Sport.pl

Ekstraklasa. Zamknięta trybuna. Legia: Skandaliczna decyzja

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. zadecydowała, że Trybuna Północna stadionu przy Łazienkowskiej 3 w meczu ze Śląskiem Wrocław będzie zamknięta. Na Legię nałożono również karę w wysokości 15 tysięcy złotych. - Kara jest skandaliczna, niewspółmierna do przewinienia - komentuje Legia Warszawa.
Powodem zamknięcia trybuny jest niewłaściwe zachowanie kibiców podczas derbowego meczu z Polonią, wygranego przez gospodarzy 1:0.

Komisja Ligi wskazała takie uchybienia: masowe użycie środków pirotechnicznych, rzucanie rac oraz petard hukowych na boisko oraz zadymienie obiektu. Właśnie z tego powodu arbiter zmuszony był do przerwania meczu na kilka minut w doliczonym czasie gry.

Komentarz Legii Warszawa:

- Spodziewaliśmy się konsekwencji niewłaściwego zachowania naszych kibiców i nie uciekaliśmy od odpowiedzialności, ale orzeczona przez Komisję Ligi kara jest skandaliczna, niewspółmierna do przewinienia i sprzeczna z dotychczasowym orzecznictwem Ekstraklasy SA. Będziemy się odwoływali.

Biorąc pod uwagę konsekwencję orzeczenia Komisji Ligi faktyczna kara dla Legii to kilkaset tysięcy złotych. Takiego orzeczenia w historii naszej ligi jeszcze nie było. To pierwsze tego typu zdarzenie na naszym stadionie i nie rozumiemy surowości tej kary. W podobnych przypadkach inne kluby karane były jedynie karami finansowymi. Najwyższa z nich w tym sezonie wynosiła 30 tysięcy złotych.

Będziemy z pełną stanowczością walczyć z chuligaństwem na naszym obiekcie. Nie godzimy się - co wielokrotnie udowodniliśmy - na łamanie przepisów, ale uważamy, że receptą na poprawę bezpieczeństwa nie jest z pewnością zamykanie stadionów. Dziś zamiast wsparcia ze strony ligi zawodowej, dostaliśmy nożem w plecy - mówi rzecznik prasowy Legii Michał Kocięba.Więcej o: