Sport.pl

Ekstraklasa. PZPN uwzględnił odwołanie Legii. Trybuna północna otwarta na meczu ze Śląskiem

W czwartek Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. zadecydowała, że Trybuna Północna stadionu przy Łazienkowskiej 3 w meczu ze Śląskiem Wrocław będzie zamknięta. Na Legię nałożono również karę w wysokości 15 tysięcy złotych. Warszawski klub natychmiast odwołał się od tej decyzji. W piątek PZPN zawiesił rygor natychmiastowej wykonalności decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy SA.
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź »

Powodem czwartkowej decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy SA było niewłaściwe zachowanie kibiców podczas derbowego meczu z Polonią, wygranego przez gospodarzy 1:0. Fani Legii zasiadający na trybunie północnej przerwali mecz z Polonią, rzucając na murawę środki pirotechniczne (raca i świeca dymna). O wydarzeniach z meczu Legia - Polonia można przeczytać w tekście Legia znów kibolska .

Dzisiejszą decyzją PZPN nie anulował kary, a jedynie ją zawiesił. Oznacza to, że podczas piątkowego meczu ze Śląskiem Wrocław, na stadionie Legii, otwarte będą wszystkie trybuny.

- To dobra decyzja, bo będziemy mieli szansę na przedstawienie trybunałowi naszych argumentów i, w co wierzymy, skuteczne odwołanie. Gdyby nie został zdjęty rygor natychmiastowej wykonalności kara zostałaby de facto wykonana i dochodzenie przez nas racji w instancji odwoławczej byłoby bezcelowe - komentuje decyzję członek Zarządu Legii Jarosław Ostrowski.

- Szansę na rehabilitację dostali również nasi kibice. Wierzymy, że swoim zachowaniem podczas spotkania ze Śląskiem oraz kolejnych meczów rozgrywanych przy Łazienkowskiej 3 udowodnią, że nie zasługiwali na tak drastyczną karę jaka została wymierzona przez Ekstraklasę SA - dodał Ostrowski.

- Nie kwestionujemy naszej odpowiedzialności, ale decyzja Komisji Ligi była zbyt surowa, niewspółmierna do przewinienia i niezgodna z dotychczasową linią orzeczniczą Ekstraklasy SA - zakończył członek Zarządu Legii.

Wszystko o meczu Legia - Śląsk »


Więcej o: