Sport.pl

Włoskie media. Udinese chce Rybusa

Udinese Calcio jest zainteresowane pozyskaniem z Legii Macieja Rybusa - podał włoski portal itasportpress.it. Zdaniem Włochów klub Serie A przystąpił już do negocjacji z warszawskim klubem. Jak dowiedział się Sport.pl, Legia rozważa możliwość sprzedania Rybusa, jednak nic nie wiadomo na temat negocjacji akurat z włoskim klubem.
"Skauci Udinese odkryli w Polsce młody talent, który może wzmocnić zespół już w przyszłym sezonie" - czytamy na itasportpress.it. Zdaniem serwisu piłkarz był obserwowany przez wysłanników z Udine już od dłuższego czasu, a obecnie klub prowadzi z Legią negocjacje. Według włoskich mediów 12-krotny reprezentant Polski jest wyceniany przez warszawski zespół na 1,5 miliona euro.

Przez większość zimy młody zawodnik leczył kontuzję. Z treningów jest wyłączony od początku lutego, przez co nie wziął udziału w drugim obozie legionistów w Hiszpanii. Wiosną zagrał jedynie w dwóch meczach Młodej Ekstraklasy. W pierwszym zespole lukę na lewej stronie w pomocy wypełnia w tym momencie nominalny napastnik Michał Kucharczyk.

Udinese jest rewelacją rozgrywek Serie A. Zespół prowadzony przez Francesco Guidolina zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli i ma sześć punktów straty do prowadzącego Milanu.Więcej o: