Sport.pl

Ekstraklasa. Udinese chce Borysiuka

PRZEGLĄD PRASY. Jak podaje ?Przegląd Sportowy? Udinese Calcio jest bardzo poważnie zainteresowane sprowadzeniem Ariela Borysiuka z Legii Warszawa. - To już nie jest tylko monitoring piłkarza, ale szczegółowe obserwacje - mówi na łamach gazety dyrektor sportowy włoskiego klubu Fabrizio Larini.
We wtorek włoskie media podały, że Udinese jest zainteresowane Maciejem Rybusem. Jak się okazuje, to nie jedyny piłkarz, którego chciałby mieć w swoich szeregach klub z Udine. Jego wysłannicy jeżdżą po całej Europie, by oglądać Borysiuka. Widzieli go już w meczach ligowych oraz w spotkaniach reprezentacji młodzieżowej.

Pomocnik Legii ma kosztować Włochów aż 2 miliony euro, choć kwota ta nie jest dla nich odstraszająca. - To już nie jest tylko monitoring piłkarza, ale szczegółowe obserwacje, choć konkretnej oferty jeszcze nie przedstawiliśmy - powiedział Larini Przeglądowi.

- Musimy najpierw upewnić się, że dany zawodnik pasuje do naszego zespołu, a wiadomo, że aby to stwierdzić, jeden mecz nie wystarczy. Patrzymy nie tylko na umiejętności piłkarskie, ale także na cechy charakteru. Trzeba być nie tylko utalentowanym, ale i mocnym psychicznie, aby poradzić sobie w futbolu na najwyższym poziomie - dodał dyrektor sportowy.Więcej o: