Sport.pl

Ekstraklasa S.A.: Zamknięcie stadionów Lecha i Legii to fatalna decyzja

Ekstraklasa S.A., która zarządza rozgrywkami ekstraklasy, skrytykowała decyzje wojewodów mazowieckiego i wielkopolskiego o zamknięciu w najbliższej kolejce stadionów Lecha i Legii. ?Decyzje w żaden sposób nie przyczynią się do wyeliminowania aktów przemocy i wandalizmu ze stadionów piłkarskich w Polsce. Nie powodują one ukarania stadionowych chuliganów, jednocześnie uniemożliwiając prawdziwym kibicom uczestnictwo w meczach Ekstraklasy? - czytamy w oświadczeniu.
"Ekstraklasa SA jako spółka zarządzająca rozgrywkami Ligi Zawodowej Piłki Nożnej z dużym niepokojem przyjęła decyzje administracyjne wojewodów mazowieckiego i wielkopolskiego o zamknięciu dla publiczności stadionów Lecha Poznań oraz Legii Warszawa.

W ocenie Ekstraklasy SA takie decyzje niosą za sobą fatalne konsekwencje wizerunkowe dla rozgrywek Ligi Zawodowej. To także przyjęcie zasady odpowiedzialności zbiorowej za chuligańskie ekscesy, które miały miejsce na innym stadionie i nie były związane z rozgrywkami prowadzonymi przez Ekstraklasę SA. W naszej opinii, jedyną skuteczną metodą eliminowania ze stadionów piłkarskich takich patologii, jakie miały miejsce po finale Pucharu Polski, jest szybkie zidentyfikowanie i surowe ukaranie osób, które dopuściły się przestępstw. Tym samym dzisiejsze decyzje godzą w tysiące prawdziwych kibiców, dopingujących regularnie drużyny Lecha Poznań i Legii Warszawa podczas meczów ligowych. To także skazanie piłkarzy na udział w meczach pozbawionych atmosfery prawdziwej, sportowej rywalizacji.

Decyzje te wiążą się również z ogromnymi stratami finansowymi dla klubów. Rozegranie meczów bez udziału publiczności może powodować roszczenia wobec klubów ze strony kibiców czy partnerów biznesowych i sponsorów.

Zdaniem Ekstraklasy SA dzisiejsze decyzje w żaden sposób nie przyczynią się do wyeliminowania aktów przemocy i wandalizmu ze stadionów piłkarskich w Polsce. Nie powodują one ukarania stadionowych chuliganów, jednocześnie uniemożliwiając prawdziwym kibicom uczestnictwo w meczach Ekstraklasy".

Lech Poznań: » Wojewoda błądzi, idziemy do sądu


Więcej o: