Ekstraklasa. Weiss: Mam propozycję z Legii

Jan Kovacik, prezes Słowackiej Federacji Piłkarskiej, potwierdził, że trener tamtejszej reprezentacji Władimir Weiss ma propozycję z Legii. Maciej Skorża mimo dwuletniego kontraktu po sezonie odejdzie z warszawskiej drużyny.
- Niespełna dwa tygodnie temu Weiss powiedział mi, że ma propozycje z klubów rosyjskich i Legii. Od tamtej pory nie mam nowych informacji. Jestem za granicą, po powrocie spotkam się z trenerem i porozmawiamy o przyszłości - mówił Kovacik w wywiadzie dla słowackiego dziennika "SME". Nie chciał jednoznacznie stwierdzić, że zgodzi się, by Weiss łączył funkcję selekcjonera i trenera klubowego. Ale słowaccy dziennikarze są przekonani, że się dogadają.

47-letni szkoleniowiec oznajmił niedawno: "Od lata chcę pracować w klubie i łączyć obowiązki z pracą w kadrze". Słowację prowadzi od 2008 roku. Na mundialu w RPA, do którego jego zespół awansował m.in. po zwycięstwach nad Polską 2:1 i 1:0, Słowacy wyszli z grupy, pokonując w decydującym meczu Włochów 3:2. W 1/8 finału przegrali 1:2 z Holandią.

Wcześniej Weiss pracował w Artmedii Petrżałka, z którą wywalczył dwa puchary i mistrzostwa Słowacji, a w 2006 roku awansował do Ligi Mistrzów, bijąc w kwalifikacjach Celtic 5:0.

Na półmetku eliminacji Euro 2012 Słowacy są liderem grupy. Ma tyle samo, co Rosja i Irlandia.

We wtorek Weiss był na meczu Górnik - Legia. Rzekomo po to, by oglądać występującego w zabrzańskim zespole Słowaka Roberta Jeża. Dostał również zaproszenie do Warszawy na przyszłą sobotę, gdy Legia zmierzy się z Wisłą.

Bezbramkowy remis Jagiellonia - Legia »