Ekstraklasa. Profus celuje w Legię?

Coraz głośniej mówi się o tym, ze koncern ITI chce sprzedać swoje udziały w Legii. Jak poinformował ?Gazetę Wyborczą? właściciel ŁKS Filip Kenig, w warszawski klub swoje pieniądze chce zainwestować jeden z najbogatszych Polaków - Marek Profus. Właśnie z tego powodu milioner miał zerwać negocjacje z łódzkim klubem.
Od jakiegoś czasu właściciele ŁKS-u nie ukrywali, że po awansie do ekstraklasy będą chcieli sprzedać drużynę. Po wywalczeniu promocji, pojawił się temat wykupienia akcji łódzkiego klubu przez jednego z najbogatszych Polaków - Marka Profusa. Po wstępnych rozmowach sprawa została ucięta, bo na horyzoncie milionera pojawiły się atrakcyjniejsze propozycje.

- Stwierdził, że dostał dwie lepsze oferty. Pierwszą z Korony, gdzie obecnie klub finansuje miasto. Tam miałby być głównym udziałowcem. Drugą ofertę złożył koncern ITI i dotyczyła ona udziałów w Legii - powiedział "Gazecie" Filip Kenig, właściciel ŁKS.

T-mobile też chętne na Legię?

W poniedziałek dziennik "Fakt" poinformował, że koncern ITI chce sprzedać Legię, a pierwszym chętnym do zakupu akcji jest T-mobile. Telekomunikacyjna firma jest również wymieniana jako najpoważniejszy kandydat do zostania głównym sponsorem całych rozgrywek Ekstraklasy.

Powyższym informacjom zaprzecza warszawski klub, który zapewnia, że nie prowadzi żadnych rozmów w sprawie sprzedaży drużyny.

*Marek Profus ma 58 lat. W ubiegłym roku tygodnik "Wprost" umieścił go na 13. miejscu na liście stu najbogatszych Polaków. Według gazety majątek Profusa wart jest prawie półtora miliarda złotych. Biznesmen od lat związany jest ze sportem. Jest piłkarskim menedżerem, wydawcą tygodnika "Piłka Nożna" i miesięcznika "Piłka Nożna Plus". Wcześniej handlował bronią, żywnością, paliwami, metalami, węglem i chemikaliami.

Ekstraklasa. Transfery. Ivica Iliew się chwali, Wisła jeszcze nie »