Ekstraklasa. Legia myśli o sprowadzeniu Izraelczyka

Warszawianie są zainteresowani Maorem Buzaglo - poinformował portal 90minut.pl, powołując się na izraelskie media. 23-letni ofensywny pomocnik jest obecnie zawodnikiem Maccabi Tel-Awiw, a w przeszłości grał w młodzieżowych zespołach Juventusu i Lyonu.
Warszawianie nie są jednym klubem, który interesuje się zawodnikiem. Oprócz Legii piłkarza chętnie widziałaby w swoich szeregach jedna z drużyn ligi belgijskiej. Jak podaje portal 90minut.pl, w transferze Buzaglo pośredniczy były reprezentant Izraela - Ronny Rosenthal. Tamtejsze media poinformowały, że Legia kontaktowała się już z Maccabi w sprawie transferu.

Buzaglo ma na swoim koncie 13 spotkań drużynie narodowej. Znacznie głośniej było o nim jednak, gdy występował w kadrze młodzieżowej. Grając w reprezentacji do lat 19 zasłynął strzeleniem czterech bramek w meczu przeciwko Danii. Jest wychowankiem Maccabi Tel-Awiw, jako nastolatek występował w młodzieżowych drużynach Juventusu i Lyonu. Po powrocie do ojczyzny związał się z Maccabi Haifa. Od 2008 roku znów jest piłkarzem drużyny z Tel- Awiwu.

Jak informuje 90minut.pl Legia może mieć problemy z pozyskaniem Buzaglo ze względu na jego skomplikowany status. Piłkarz został odsunięty od drużyny i twierdzi, że jego umowa wygasa z końcem sezonu. Innego zdania są działacze Maccabi.