Ekstraklasa. Izraelczyk w Legii. Na razie trenuje

Do trenującej w Austrii drużyny dołączył izraelski ofensywny pomocnik Tamir Kahlon. 24-letni piłkarz Maccabi Tel Awiw będzie trenował z warszawskim zespołem, choć ma jeszcze roczny kontrakt z izraelskim klubem.
O przyjeździe i testach gracza poinformowała oficjalna strona Legii. "Testy" mogą oznaczać sytuację podobną do tej, która jest udziałem bramkarza Duszana Kuciaka. Słowak trenuje z warszawskim klubem, choć nie podpisał kontraktu. Formalnie wciąż obowiązuje jego umowa z rumuńskim FC Vaslui, z którym kłóci się o zaległe pensje. Również Kahlon dołączył do Legii prawdopodobnie wbrew swojemu klubowi. Przynajmniej na razie.

- Ma jeszcze rok kontraktu w Maccabi i przygotowano dla niego nową, dwuletnią umowę. Klub bardzo chce go zatrzymać, ale sam piłkarz żąda transferu - mówi "Gazecie" dziennikarz z Izraela. Dwa sezony temu Kahlon był podstawowym piłkarzem Maccabi, którego jest wychowankiem. W minionym sezonie usiadł na ławce rezerwowych, wiosną wypożyczono go do belgijskiego Charleroi. W dziesięciu meczach w Belgii strzelił cztery gole. - Sprzedaż nie wydaje mi się prawdopodobna, ale myślę, że Maccabi może go wypożyczyć - mówi dziennikarz. Ale zdecydowałoby się na to prawdopodobnie tylko gdyby Izraelczyk przedłużył kontrakt, bo za rok może odejść za darmo.

Kahlon jest środkowym, ofensywnym pomocnikiem. - Dużo widzi na boisku. Nie jest może zbyt szybki, ale ma świetną prawą nogę - twierdzi dziennikarz. W latach 2007-09 był wypożyczony do Bnei Yehuda Tel Awiw. Od powrotu do Maccabi zagrał w 29 meczach w lidze, w których strzelił trzy gole. Wystąpił w dwóch meczach eliminacji Ligi Europejskiej i zaliczył asystę przeciwko PSG.

Transfer ofensywnego pomocnika jest zapowiadany przez Legię od zakończenia sezonu. Po odejściu Macieja Iwańskiego tę rolę spełniał najczęściej przesunięty ze skrzydła Miroslav Radović, ale poza młodym Rafałem Wolskim nie miał konkurencji. Legia latem planowała się wzmocnić na czterech pozycjach. Do klubu trafił serbski napastnik Danijel Ljuboja i stoper Michał Żewłakow. Nowym bramkarzem ma być wspomniany Kuciak, który oczekuje rozwiązania kontraktu z Vaslui z winy klubu. Kahlon będzie tym czwartym?