Sport.pl

El. Ligi Europejskiej. Śląsk Wrocław - Metalurg Skopje/Lokomotiw Sofia, Legia Warszawa - FK Mińsk/Gaziantepspor

W trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej Legia Warszawa zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu FK Mińsk - Gaziantepspor. Jeżeli Śląsk Wrocław przejdzie Dundee United, jego rywalem będzie lepszy z pary FK Metalurg Skopje - Lokomotiw Sofia.
Legia Warszawa w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu FK Mińsk - Gaziantepspor. W pierwszym spotkaniu w Mińsku był remis 1:1.

Legia spokojnie oczekuje na rywala, bo zdobywca Pucharu Polski swoją przygodę z europejskimi pucharami rozpoczyna od trzeciej rundy kwalifikacji.

Śląsk, aby móc mówić o kolejnym przeciwniku, musi jeszcze przejść Dundee United. W czwartek we Wrocławiu polska drużyna zaprezentowała się jednak świetnie i pokonała Szkotów 1:0.

Rywalem wicemistrzów Polski będzie zwycięzca rywalizacji pomiędzy Metalurgiem Skopje a Lokomotiwem Sofia. W Skopje padł bezbramkowy remis.

Mecze trzeciej rundy eliminacyjnej rozegrane zostaną 28 lipca i 4 sierpnia. Oba polskie zespoły zaczną od meczów wyjazdowych.

Kim są rywale Polaków?

FK Mińsk - powstał w 2006 r. w wyniku fuzji z klubem Źmiena Mińsk, od którego FK przejął licencję. Dzięki temu uniknął rozpoczynania rozgrywek od drugiej ligi. W 2007 r. dotarł do półfinału Pucharu Białorusi, w ostatnim sezonie zajął w lidze trzecie miejsce.

Gaziantepspor - "Sokoły". Od 1990 r. nieprzerwanie w ekstraklasie. Najwyższą, trzecią pozycję w lidze, osiągnęły w sezonach 1999/2000 i 2000/01 i w kolejnych latach z mniejszym lub większym powodzeniem rywalizowały w europejskich pucharach. W ostatnim roku na czwartym miejscu w lidze. Do gry w pucharach wracają po ośmiu latach przerwy.

Metalurg Skopje - w ekstraklasie zadebiutował w 1992 r. i od razu spadł z ligi. Wrócił do niej dopiero trzy lata temu i od razu zajął trzecie miejsce. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej europejskich pucharów został rozgromiony przez Karabach Agdam, który w zeszłym roku wyeliminował Wisłę Kraków. Aktualny wicemistrz Macedonii.

Lokomotiw Sofia - sklasyfikowany przez UEFA na 179. pozycji (dla porównania Legia na 207.). Czterokrotny mistrz Bułgarii, ale ostatnio w 1978 r. Jego ostatni sukces to puchar kraju z 1995 r. Dziewięć lat później przegrał w finale z CSKA Sofia, ale od tego czas pojawia się znów na europejskiej arenie. W zeszłym sezonie czwarte miejsce w lidze.

Czytaj relację Z Czuba z losowania»


Więcej o:
Skomentuj:
El. Ligi Europejskiej. Śląsk Wrocław - Metalurg Skopje/Lokomotiw Sofia, Legia Warszawa - FK Mińsk/Gaziantepspor
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX