Sport.pl

Liga Europejska. Śląsk i Legia zadowolone

Jeśli Śląsk pokona Dundee, w III rundzie eliminacji Ligi Europejskiej zagra z Metalurgiem Skopje lub Lokomotivem Sofia. Legia trafia na Gaziantepspor lub FK Mińsk.
W czwartek Zygmunt Solorz pierwszy raz na żywo oglądał we Wrocławiu mecz klubu, którego jest współwłaścicielem. Przed meczami z Dundee United miliarder oraz władze Wrocławia przekazały Śląskowi około 5 mln zł tylko na transfery, dzięki czemu kupiono pięciu zawodników, w tym najdroższego w historii klubu Johana Voskampa (blisko 2,5 mln zł). I to Holender strzelił Dundee gola, który dał zwycięstwo 1:0.

- Szkoci grali tak, by nie przegrać - mówi Marek Wleciałowski, drugi trener Śląska. - Byli spokojni i w miarę pewni swego do momentu, kiedy stracili bramkę. W Dundee czeka nas niesamowita walka, mocna wymiana ciosów.

Jeśli Śląsk wyeliminuje Szkotów, w III rundzie eliminacji Ligi Europejskiej zagra ze zwycięzcą pary: Metalurg Skopje i Lokomotiv Sofia. W pierwszym, rozegranym w Macedonii meczu padł bezbramkowy remis. Lokomotiv to zespół, który ligę bułgarską skończył na piątym miejscu, a Metalurg jest wicemistrzem niezbyt silnej ligi macedońskiej.

Z losowania cieszy się też Legia, która dzięki zdobyciu Pucharu Polski eliminacje LE zaczyna dopiero od III rundy. Zagra z czwartym w lidze tureckiej Gaziantepsporem lub trzecią drużyną ligi białoruskiej FK Mińsk. W czwartek w Mińsku padł remis 1:1.

Warszawiacy mogli trafić na rywali dużo mocniejszych, tymczasem zagrają z tureckim lub białoruskim przeciętniakiem. - Teoretycznie silniejszy jest zespół turecki, bo pochodzi z mocniejszej ligi. Michał Żewłakow [grał w Ankaragucu] mówił, że to bardzo dobra ekipa grająca techniczną piłkę - powiedział po losowaniu trener Maciej Skorża.

Gaziantepspor wrócił do europejskich pucharów po ośmiu sezonach i próżno w nim szukać gwiazd takich jak w Fenerbahce czy Besiktasie Stambuł. Założone pięć lat temu FK Mińsk w międzynarodowych rozgrywkach debiutuje. Na Białorusi jest środek sezonu (grają tam systemem wiosna-jesień), potencjalni rywale Legii zajmują 10. miejsce, tuż nad strefą spadkową.

Pierwsze mecze IV rundy eliminacji LE odbędą się 28 lipca, rewanże 4 sierpnia.

Więcej o: