Sport.pl

Kupisz - cel numer 1 Polonii

- Chcemy go i rozmawiamy. To nasz target - mówi właściciel Polonii Józef Wojciechowski o Tomaszu Kupiszu


Pomocnik Jagiellonii Białystok stał się jednym z głównych celów transferowych "Czarnych Koszul". Nie będzie jednak łatwo go zrealizować. Jagiellonia uważa 22-letniego zawodnika za najcenniejszy skarb. Wyznaczy za niego wysoką cenę. Ile za niego zażąda? - Nie doszliśmy jeszcze do tego etapu rozmów - przyznaje Wojciechowski. Według nieoficjalnych informacji oprócz zapłaty klub z Białegostoku chciałby z Polonii wypożyczyć jednego zawodnika, najprawdopodobniej bramkarza (Sebastiana Przyrowskiego?), bo to najsłabiej obsadzona pozycja w Jagiellonii, a może Daniela Sikorskiego.

Prezes Cezary Kulesza na razie o transferze Kupisza nie chce rozmawiać. - To jakaś bzdura - powiedział. W tym samym tonie wypowiada się Kupisz. - Nawet dziś rozmawiałem ze swoim agentem i powiedziałem mu wyraźnie, że nie chcę teraz nigdzie się przenosić - stwierdził piłkarz. Do kryteriów transferów Polonii pasuje idealnie.

W piątek w tureckiej Antalyi Kupisz zagrał w złożonej z najlepszych zawodników ligowych reprezentacji Polski. Był to drugi występ w kadrze 22-letniego zawodnika. Poprzedni miał miejsce przed rokiem, również przeciw Bośni i także w zespole złożonym z najlepszych piłkarzy ekstraklasy.

Wybieranie takich właśnie graczy wyróżniających się w lidze, ocierających się o kadrę, to specjalność Polonii. Trzy lata temu właściciel "Czarnych Koszul" wykupił z Lechii Gdańsk Łukasza Trałkę, zimą 2010 roku Tomasza Brzyskiego (z Ruchu Chorzów) i Janusza Gancarczyka (ze Śląska Wrocław), a latem Artura Sobiecha i Macieja Sadloka (z Ruchu). Teraz przyszła kolej na Kupisza.

Polonia szuka szybkiego, młodego skrzydłowego. Miałby zająć miejsce Grzegorza Bonina na prawej stronie. Kupisz w Jagiellonii grał co prawda przeważnie na lewej stronie, ale z konieczności, bo jest zawodnikiem prawonożnym. Bonin popadł w niełaskę prezesa. Zarabia dużo (80-90 tys. zł miesięcznie), a w meczach ligowych zaliczył tylko jedną asystę, nie strzelił żadnej bramki. Wojciechowski jest gotów rozwiązać z nim kontrakt. Kupisz w tym sezonie zdobył trzy gole. Prezes Polonii osobiście przyglądał się jego grze w listopadowym meczu z Legią. Wtedy też pierwszy raz zapytał Kuleszę o możliwość transferu.

Oprócz pomocnika Jagiellonii Polonia rozgląda się za piłkarzami zagranicznymi. Na liście trenera Jacka Zielińskiego znajdują się dwaj piłkarze ofensywni, jeden z Ameryki Południowej.