T-Mobile Ekstraklasa. Wojciechowski chce sprowadzić Jelenia i Brożka

PRZEGLĄD PRASY: - Ireneusz Jeleń i Paweł Brożek to piłkarze, którzy siedzą w swoich klubach na ławkach rezerwowych, a na pewno chcieliby zagrać na Euro, więc opcja przejścia do Polonii powinna być dla nich atrakcyjna. Jeżeli Jeleń zmniejszy wymagania, zejdzie do naszej krajowej stawki, weźmiemy go - pomożemy Smudzie i reprezentacji - powiedział w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego właściciel Polonii Warszawa, Józef Wojciechowski.
Polonia Warszawa szuka wzmocnień przed walką o mistrzostwo Polski. Pierwszym piłkarzem, którego łączono z klubem z Konwiktorskiej był 24-letni Albańczyk Xhevahir Sukaj. Nazwisko to nie robi jednak wrażenia. Właściciel Czarnych Koszul widziałby w swoim zespole zawodnika z głośniejszym nazwiskiem i wyższymi umiejętnościami. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Józef Wojciechowski zdradził, że w klubie pracuje się nad ściągnięciem na Konwiktorską Ireneusza Jelenia i Pawła Brożka.

- To są piłkarze, którzy siedzą w swoich klubach na ławkach rezerwowych, a na pewno chcieliby zagrać na Euro, więc taka opcja powinna być dla nich atrakcyjna. Jeżeli Ireneusz Jeleń zmniejszy wymagania finansowe i zejdzie do naszej krajowej stawki, to wtedy go weźmiemy. Pomożemy Franciszkowi Smudzie i reprezentacji - powiedział prezes Polonii.

Już przed obecnym sezonem media podały, że Ireneusz Jeleń jest w kręgu zainteresowań Wojciechowskiego. Wtedy właściciel klubu z Konwiktorskiej nie zgodził się na wysokie warunki wynagrodzenia zaproponowane przez napastnika.

Kupisz dołączy do Polonii?

Pomocnik Jagiellonii Białystok, Tomasz Kupisz stał się jednym z głównych celów transferowych "Czarnych Koszul". Nie będzie jednak łatwo go zrealizować. Jagiellonia uważa 22-letniego zawodnika za najcenniejszy skarb. Wyznaczy za niego wysoką cenę. Ile za niego zażąda? - Nie doszliśmy jeszcze do tego etapu rozmów - przyznał w wywiadzie z Gazetą Wyborczą Wojciechowski.