Sport.pl

Bruno Coutinho: Dobrze, że w składzie Polonii nie było rewolucji

PRZEGLĄD PRASY. - Znaleźliśmy wreszcie właściwą drogę do wygrywania meczów. Tworzymy drużynę, jesteśmy zgrani, utrzymujemy się przy piłce, dobrze rozumiemy. Czasem transfery przeprowadzone w złym momencie mogą coś popsuć, dlatego myślę, że dwa wzmocnienia, których dokonał klub, w tej chwili wystarczą - mówi ?Przeglądowi Sportowemu? pomocnik Polonii Warszawa Bruno Coutinho.
26-letni Brazylijczyk, który w zespole "Czarnych Koszul" gra od lipca 2010 roku, strzelił cztery gole w pierwszych pięciu kolejkach sezonu, ale potem doznał kontuzji i przez dwa miesiące nie grał. Wrócił na końcówkę rundy, którą Polonia miała świetną - warszawiacy wygrali pięć z sześciu ostatnich spotkań na jesieni i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Śląska Wrocław tracą sześć punktów, do drugiej Legii - dwa.

Bruno przyznaje, że dwumiesięczna przerwa była dla niego bardzo ciężka, ale zauważa: - Gdyby spojrzeć na to z drugiej strony, w czasie kiedy byłem kontuzjowany, Polonia spisywała się słabo, była nisko w tabeli. Natomiast wygraliśmy prawie wszystkie mecze, na które wróciłem. Nie wiem, czy to przypadek, czy nie, ale fakty są takie, że byłem wtedy na boisku - mówi pomocnik "Czarnych Koszul".

W przerwie zimowej Polonia przeprowadziła dwa transfery - pozyskała napastnika Władimira Dwaliszwilego oraz pomocnika Awirama Baruchjana. - Czasem transfery przeprowadzone w złym momencie mogą coś popsuć, dlatego myślę, że dwa wzmocnienia, których dokonał klub, w tej chwili wystarczą - uważa Bruno. I dodaje: - Znaleźliśmy wreszcie właściwą drogę do wygrywania meczów. Tworzymy drużynę, jesteśmy zgrani, utrzymujemy się przy piłce, dobrze rozumiemy. Jesteśmy tylko sześć punktów za liderem. Śląskowi Wrocław ciężko będzie utrzymać się na topie, na pewno zacznie gubić punkty.

Rundę wiosenną Polonia powinna rozpocząć 17 lutego od wyjazdowego meczu z ŁKS Łódź. Powinna, a nie rozpocznie, bo przyszłość łódzkiego klubu przeżywającego kłopoty finansowo-organizacyjne, jest nieznana. 25 lutego "Czarne Koszule" będą podejmować Widzew Łódź.

Więcej o: