Sport.pl

Dwaliszwili: Nigdy wcześniej nie grałem na lewej pomocy

- Jeśli jednak trener powie mi, że mam tam grać i jeśli drużyna będzie potrzebowała mojej pomocy właśnie na tej pozycji, będę robił wszystko, co potrafię. Jestem przecież profesjonalnym piłkarzem - mówi Władimir Dwaliszwili cytowany przez oficjalną stronę internetową Polonii.
W piątek gruziński napastnik zadebiutował w zespole "Czarnych Koszul" w meczu z ŁKS - Polonia łatwo wygrała w Łodzi 2:0 i awansowała na drugie miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Dwaliszwili wyszedł w pierwszym składzie, grał przez 79. minut. Potem zmienił go Paweł Wszołek.

- Pokazał kilka fajnych akcji, wygrał parę pojedynków jeden na jednego, mógł nawet strzelić bramkę. Jego występ można ocenić pozytywnie - mówił po spotkaniu pomocnik "Czarnych Koszul" Łukasz Trałka.

A sam Dwaliszwili opowiadał: - Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach. Było zimno, boisko również nie było najlepsze. Myślę, że wszystko było w porządku, skoro byliśmy stroną dominującą i wygraliśmy. Najważniejsze jest przecież to, że zdobyliśmy trzy punkty. ŁKS nie był dziś wymagającym rywalem.

- Nie grałem na swojej pozycji, którą jest atak - dodał Gruzin. - Nigdy wcześniej nie występowałem jako lewy pomocnik, ale jeśli trener powie mi, że mam tam grać i jeśli drużyna będzie potrzebowała mojej pomocy właśnie na tej pozycji, będę robił wszystko, co potrafię. Jestem przecież profesjonalnym piłkarzem.

Trener Polonii Jacek Zieliński o ewentualnej zmianie pozycji Gruzina mówił przed meczem z ŁKS tak: - Rozmawiałem z nim na ten temat. Nie jest to jego ulubiona pozycja, ale jeśli przyjdzie nam grać trójką napastników, to widzę go z lewej strony. Innym rozwiązaniem jest ustawienie go jako podwieszonego pod Caniego, albo by grał z Edgarem obok siebie.

- Od dłuższego czasu gramy systemem z jednym napastnikiem, więc trudno, byśmy zaczynali coś zmieniać. Ale przyjdą takie mecze, kiedy będziemy musieli grać nawet i trzema zawodnikami z przodu. Biorę to pod uwagę - tłumaczył trener "Czarnych Koszul".

Kolejny mecz Polonia rozegra u siebie - w sobotę 25 lutego rywalem będzie Widzew Łódź.Więcej o: