Wojciechowski: W sobotę pierwszy poważny sprawdzian

PRZEGLĄD PRASY. - W piątek mieliśmy próbę przed poważnym sprawdzianem, który Polonia przejdzie dopiero w następnej kolejce. - powiedział dla ?Przeglądu Sportowego? Józef Wojciechowski. Polonia, która awansowała na pozycję wicelidera zmierzy się w sobotę na Konwiktorskiej z Widzewem Łódź.
- Ze względu na poziom rywala po prostu nie zakładałem innej opcji niż zwycięstwo. Ten mecz trzeba było rozegrać i czekać na przeciwnika, który zawiesi nam prawdziwą poprzeczkę - dodaje właściciel "Czarnych koszul". Polonia w piątek nie miała problemów z wywalczeniem kompletu punktów w Łodzi. Pogrążony w kryzysie ŁKS gładko przegrał 0:2 po bramkach Roberta Jeża oraz Edgara Caniego. Polonia tym samym przełamała niemoc z poprzednich sezonów, w których nie potrafiła wygrać w pierwszym spotkaniu wiosną.

Wojciechowski podkreśla, że przed zespołem czeka trudne zadanie w najbliższym czasie. Na Konwiktorską przyjedzie Widzew Łódź, który w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1. W przerwie zimowej zespół opuściło kilku kluczowych piłkarzy, m.in. Nika Dzalamidze, Sebastian Madera czy Adrian Budka. W rundzie jesiennej lepszy okazał się Widzew, który u siebie wygrał 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Princewill Okachi.

Początek spotkania w sobotę o 18.

Więcej o: