Przed derbami. Polonia postraszyła Legię

W piątek derby Warszawy. Legia prowadzi w tabeli ekstraklasy. Wygrała trzy ostatnie mecze bez straty gola. Ale Polonia w poniedziałek rozbiła przy Konwiktorskiej Jagiellonię 4:1, a Władimir Dwaliszwili miał trzy asysty.
Trzy tygodnie temu Legia pojechała do Wrocławia na mecz z prowadzącym w tabeli Śląskiem, który wyprzedzał ją o pięć punktów. Porażka znacząco ograniczyłaby warszawiakom szansę na mistrzostwo Polski. Przed piątkowym meczem w podobnej sytuacji jest Polonia, która do prowadzącej Legii traci pięć punktów. Porażka nie tylko utrudni piłkarzom Jacka Zielińskiego walkę o tytuł, ale nawet o puchary. W najczarniejszym scenariuszu spadliby na piąte miejsce w tabeli, z dużą stratą do Legii i Śląska i trzypunktową do Ruchu i Korony.

Polonia w poniedziałek przerwała jednak złą passę. Wygrała po dwóch porażkach, i to wysoko. W dodatku dobry mecz zagrało kilku piłkarzy. Edgar Cani strzelił 10 gola w lidze (najlepszy strzelec Legii Danijel Ljuboja zdobyłw tym sezonie 9 goli w lidze), a Władimir Dwaliszwili miał trzy asysty. W Legii błyszczy w ostatnich tygodniach 20-letni pomocnik Rafał Wolski (dwa gole w dwóch ostatnich kolejkach), ale najlepiej asystujący w tym sezonie Maciej Rybus, zimą odszedł do Tereka Grozny.

"Czarne Koszule" przed derbami będą miały dzień odpoczynku więcej. We wtorek Legia gra w Wejherowie mecz 1/4 finału Pucharu Polski z Gryfem. Trener Maciej Skorża wiele razy powtarzał, że jego zespół lubi grę co trzy dni, ale tym razem będzie miał tylko dwa na przygotowanie drużyny do meczu.

Jacek Zieliński będzie miał kłopot z zestawieniem obrony, bo w derbach nie zagra Marcin Baszczyński. Stoper Polonii z Jagiellonią zobaczył żółtą kartkę, która eliminuje go z tego meczu. Zagrożeni pauzą w derbach legioniści (Jakub Rzeźniczak, Janusz Gol i Danijel Ljuboja) w meczu z Podbeskidziem uniknęli kartek.

Polonia » rozbiła Jagiellonię