Podbeskidzie - Polonia 1:1. Czerwona kartka i gol stracony w 90. minucie

Paweł Wszołek (Polonia Warszawa)

Paweł Wszołek (Polonia Warszawa) (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

Polonia zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 i zakończyła sezon na szóstym miejscu, lepiej niż w ubiegłym roku, ale grubo poniżej oczekiwań właściciela i własnych możliwości.
Jedyną bramkę spotkania już w 12. minucie strzelił Paweł Wszołek. Wykorzystał miękkie, idealne podanie w pole karne Jakuba Tosika. Był to drugi gol reprezentanta młodzieżówki do lat 21 w lidze. Jest jednym z nielicznych zawodników, który nie musi się wstydzić tego, co zrobił w zakończonych rozgrywkach ekstraklasy. Bez kompleksów wszedł do pierwszej drużyny, zagrał kilka dobrych meczów i to z czołowymi drużynami: z Legią i Śląskiem na Konwiktorskiej, czy z Jagiellonią również w Warszawie. Jeśli Polonia ma grać w przyszłym sezonie młodzieżowym składem, Wszołek zostanie jednym z liderów "Czarnych Koszul".

W Bielsku-Białej warszawski klub ponownie jednak zawiódł. Nie udało mu się dowieźć zwycięstwa do końca. Szanse na to były ogromne. Na początku drugiej połowy przy stanie 1:0 rzutu karnego nie wykorzystał Radek Mynarz. W ostatniej minucie spotkania do wyrównania z karnego doprowadził Sylwester Patejuk.

Wcześniej czerwoną kartkę ukarany został Tomasz Jodłowiec. Była to piąta czerwona kartka w piątym kolejnym meczu dla zawodnika Polonii. Absolutny rekord w lidze. Tę niechlubną serię zapoczątkował Maciej Sadlok, a kontynuowali Edgar Cani (dwukrotnie) i Sebastian Przyrowski.

Na ostatni mecz sezonu Czesław Michniewicz wystawił nową jedenastkę. Na pożegnanie z Polonią (koniec kontraktu) dał pograć Mynarzowi, do pierwszego składu po długim czasie wrócił Jakub Tosik, w drugiej połowie - pierwszy raz w tym roku - w pierwszej drużynie zagrał Damian Ciach.

Aż do końca czerwca polonistów czekają treningi biegowe w Warszawie - kara za przegrany sezon. Ci którzy nie wytrzymają trudów specyficznych zajęć mogą rozwiązać kontrakty z klubem.