Sport.pl

W Polonii wyprzedaż, ale ceny wcale nie są promocyjne

PRZEGLĄD PRASY: Po antyreklamie, którą robił graczom Polonii prezes Józef Wojciechowski, polskie kluby liczyły, że odda ich za darmo. Nic z tego. Teraz za tych samych zawodników właściciel Czarnych Koszul chciałby dostać takie pieniądze, aby zwróciły mu się środki, które wyłożył na ich sprowadzenie do Polonii - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.
Taką deklarację usłyszał miedzy innymi Paweł Zimończyk, menedżer Daniela Sikorskiego, Roberta Jeża i Pavela Sultesa. Dwaj pierwsi kosztowali łącznie trzy mln zł, Sultes milion zł.

Jeża z chęcią pozyskałoby Zagłębie. Słowak był gwiazdą zespołu, kiedy trener Pavel Hapal prowadził Żylinę. Szkoleniowiec z Lubina nie raz powtarzał, że brakuje mu takiego pomocnika. Chciał ściągnąć go już zimą, ale wówczas Polonia nie zgodziła się na transfer. Teraz rozpoczęła się wyprzedaż, jednak okazuje się, że wcale nie tak promocyjna, jak się spodziewano.

- Wydaje mi się, że prezes Wojciechowski musiał tak powiedzieć, ale życie pokaże, za kogo uda mu się odzyskać pieniądze. Zapewne z każdym zainteresowanym usiądzie do stołu i się zastanowi, czy warto zejść z ceny - mówi w Przeglądzie Sportowym Zimończyk.

Dwa tygodnie wolnego dla piłkarzy

Wojciechowski dał urlopy swoim zawodnikom. Po zakończeniu rozgrywek rozczarowany grą zespołu przeniósł wszystkich graczy do tzw. "Klubu Kokosa" i zapowiedział, że będą musieli trenować nawet do końca czerwca. Swoją decyzję jednak zmienił i od poniedziałku piłkarze mają wolne.

Więcej o:
Komentarze (7)
W Polonii wyprzedaż, ale ceny wcale nie są promocyjne
Zaloguj się
 • bartassa

  Oceniono 12 razy 6

  jak naprawić Polonię ? Recepta:
  - zatrudnić po raz trzeci trenera Zielińskiego (bo to jest b. dobry trener) i dać mu pracować dwa lata ... zamiast dwóch miesięcy około+.
  - nie napinać się na Mistrza bo taka presja robi złą atmosferę w każdej pracy
  - zbudować szeroką i nie-kosztowną kadrę złożoną z polskich piłkarzy = efekt rywalizacji murowany jak domki J.W. Construction

 • plendz

  Oceniono 6 razy 6

  Polonia ma potencjalnie bardzo dobry zespół - to zasługa pieniędzy i decyzji kadrowych Wojciechowskiego.
  Zespół Polonii gra poniżej oczekiwań - niecierpliwego i nadambitnego Wojciechowskiego.
  Zawodnicy Polonii nie mają odpowiedniej motywacji - to wina braku profesjonalizmu w zarządzaniu i zachowaniu Wojciechowskiego.
  W większości przypadków zawodnicy Polonii odgrywaliby kluczową rolę w innych klubach. To Wojciechowski zbudował i zniszczył własny zespół. Przy czym Wojciechowski wcale nie musi doprowadzać do upadku Polonii. Wystarczyłoby gdyby się trzymał zasad profesjonalnego zarządzania biznesowego: przestał decydować i wypowiadać się w kwestiach na których się nie zna, stworzył profesjonalny zarząd, w którym fachowcy kształtowaliby politykę finansową i sportową klubu, stworzył stabilne struktury organizacyjne i czytelne oraz realne reguły. W życiu nie poszedłbym do pracy, w której amator-socjopata decyduje o terminowości wypłat i składzie załogi. Gdybym się jednak w nim znalazł (przez naiwność, bezrobocie, nadmierny optymizm, chciwość, albo nieświadomość) to starałbym się jak najszybciej stamtąd zwiać do innej pracy.

 • fagusp

  Oceniono 7 razy 5

  Czy jest w otoczeniu Wojciechowskiego ktokolwiek, kto zakomunikuje mu że robi z siebie błazna? Obstawiam że nie.

 • czaromir

  Oceniono 10 razy 2

  Polonia osiągnęła bardzo dobry wynik w lidze.

  A pan prezes Wojchciechowski chciałby żeby jego przecietni piłkarze w rok-dwa stworzyli zespół, który będzie na pudle. Prezes nie rozumie, że ten proces jest znacznie dłuższy.

  Pieniądze, które wkłada w Polonię są może i duże jak na polskie warunki, ale i tak za małe żeby to był przeciętny zespół europejski.

 • cleverclog

  Oceniono 16 razy 2

  Panie Wojciechowski, kiedy wycofuje się Pan z tej Polonii? Idź już Pan, wstydu oszczędź!

 • brolend21

  Oceniono 5 razy -3

  euro2012=KLAPA=blokady drog, autostrad i manifestacje antyrzadowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX