Sport.pl

Jodłowiec i Trałka następni po Bruno?

Tomasz Jodłowiec i Łukasz Trałka są kolejnymi zawodnikami, którzy mogą wkrótce opuścić drużynę ?Czarnych Koszul?. Zgodę na to wyraził właściciel klubu Józef Wojciechowski.
Co do Jodłowca, to decyzja o jego transferze została podjęta zimą. Już wtedy prezes Polonii zezwolił 26-letniemu obrońcy na wyjazd zagranicę. Zdania nie zmienił. Nie wiadomo tylko jakiej kwoty zażąda Wojciechowski od klubu, który zechce Jodłowca, choć można zakładać, że będzie to minimum milion euro. W grę wchodzi więc zespół z zagranicy. To w tej chwili najbardziej wartościowy piłkarz Polonii, dostał powołanie na Euro i ma szansę - przynajmniej jako rezerwowy - zagrać w zbliżającym się turnieju.

Inny argument zmuszający Wojciechowskiego do sprzedaży Jodłowca są zarobki piłkarza należące do najwyższych w drużynie. Reprezentant Polski zarabia 80 tys. złotych miesięcznie i to netto. W koncepcji, którą szykuje właściciel klubu z Konwiktorskiej na przyszły sezon - jeśli się nie wycofa, a wszystko na to wskazuje - Polonia ma grać tanim składem. Jodłowiec byłby więc za drogi.

Dotyczy to również Łukasza Trałki. Kapitan Polonii w poprzednim sezonie odbył w tym tygodniu rozmowę z Wojciechowskim. Otrzymał podobno obietnicę, że będzie mógł opuścić klub, jeśli znajdzie się na niego kupiec za wcale niewygórowaną cenę. Trałka ma oferty z polskiej ligi, najchętniej te zespoły (Lech, Wisła, Ruch) nie zapłaciłyby ani grosza za byłego reprezentanta Polski. Zainteresowanie piłkarzem wyraziły wówczas kiedy Wojciechowski ogłosił, że wycofuje się z futbolu i liczyły na to, że dostaną piłkarz z Polonii za pół darmo.

Na razie drużynę "Czarnych Koszul" opuścił Bruno Coutinho. Klub rozwiązał z Brazylijczykiem umowę za porozumieniem stron. Wojciechowski uważał, że ten piłkarz stał na czele grupy buntowników, którzy popsuli atmosferę w drużynie. Chciał się go jak najszybciej pozbyć nawet za darmo. Za pozostałych piłkarzy nawet tych, których krytykował będzie chciał odzyskać przynajmniej część zainwestowanych w nich pieniądzy.

Więcej o:
Komentarze (2)
Jodłowiec i Trałka następni po Bruno?
Zaloguj się
 • akwilon_stg

  Oceniono 3 razy 3

  Na Jodłowcu Wojciechowski dużo nie zarobi, bo zawodnik ma kontrakt tylko do końca roku. Stąd też decyzja pół roku temu o transferze, bo to była ostatnia szansa na zarobienie. Dziwne, że prezes nie docisnął kwestii, to pokazuje, że nie zna się na piłce i nie wie, jak na niej zarobić. Teraz Wojciechowski może na nim zarobić kilkaset tysięcy, albo nic.
  A Trałka ma podobno kontrakt tylko do końca tego sezonu, więc za chwilę odejdzie jako wolny zawodnik i żadne rozmowy o transferze nie mają sensu.

 • rucki

  Oceniono 1 raz 1

  pobawiło się dziecko zabawką i rzuciło w kąt...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX