Sport.pl

Piłkarska ekstraklasa bez Polonii Warszawa?

PRZEGLĄD PRASY. Właściciel Polonii chce sprzedać klub wraz z licencją w ekstraklasie. Nabywcą ma być zespół z niższej klasy rozgrywkowej niż I liga, który posiada nowoczesny stadion- poinformował ?Przegląd Sportowy?.
Według "Przeglądu Sportowego" Józef Wojciechowski zamierza sprzedać klub z licencją na grę w ekstraklasie. Wbrew wcześniejszym informacjom nie prowadzi negocjacji z przedstawicielami Cracovii, która spadła do pierwszej ligi. "Według naszych informacji chodzi o klub z niższej klasy rozgrywkowej, który posiada stadion, mogący spełnić surowe wymogi licencyjne na grę w ekstraklasie" - czytamy na łamach "Przeglądu Sportowego".

Dziennikarzom nie udało się potwierdzić informacji o sprzedaży klubu z licencją u właściciela Polonii Józefa Wojciechowskiego. - Nie będę komentował tych doniesień - powiedział gazecie.

Wojciechowski sam w podobny sposób kupił w 2008 roku licencję od Zbigniewa Drzymały, ówczesnego właściciela Groclinu Grodzisk Wlkp. Klub przeniósł siedzibę do Warszawy i zmienił nazwę na Polonia. Nowy właściciel będzie mógł zrobić to samo dzięki licencji uprawniającej do gry w ekstraklasie.

Cytowany przez gazetę Wojciech Jugo, szef Wydziału Gier PZPN, twierdzi, że od tamtego czasu przepisy się nie zmieniły i podobny wariant wchodzi w grę. - Najpierw taka sprawa musi zostać zgłoszona w odpowiednich wojewódzkich związkach piłki nożnej - tym, z którego klub występuje i tym, do którego chce zostać zgłoszony. Członkowie nie mają obowiązku przyjąć do swojego grona nowego klubu, to jest cały proces - mówi gazecie Andrzej Wach, dyrektor Wydziału Prawnego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Według gazety w praktyce to jednak formalność, ponieważ wojewódzkim związkom zależy na jak największej ilości zespołów ekstraklasowych.

Co się może stać z Polonią po sprzedaży licencji? Klub nadal mógłby grać, ale np. w czwartej lidze. Podobnie było w Grodzisku, który po sprzedaży licencji na grę w ekstraklasie wystawił drużynę w rozgrywkach czwartej ligi.

Więcej o:
Komentarze (62)
Piłkarska ekstraklasa bez Polonii Warszawa?
Zaloguj się
 • zawsze_prawdziwy

  Oceniono 23 razy 21

  tak pseudobiznesmeny wykańczają nasz futbol:)

 • el_konarro

  Oceniono 22 razy 18

  Co będzie to będzie - trudno. Najwyżej będziemy jeździć na okręgówkę.

 • bartassa

  Oceniono 22 razy 16

  Niestety, ale może dojść do totalne degradacji Polonii: wówczas można by powiedzieć, że: chyba nawet Druga Wojna (WWII) nie zniszczyła Polonii tak bardzo, jak to może zrobić Wojciechowski.

 • ulanzalasem

  Oceniono 47 razy 15

  Dlaczego Legii miasto pomogło i dało stadion, a w sprawie Polonii nie chce nic zrobić ? Ja wiem, że polityka niestety dotyka wszystkiego, ale szkoda trochę Polonii. Dlaczego w Warszawie nie zbudowano jednego miejskiego stadionu dla dwóch klubów ?! Bo Polonia to nie ITI ?! Bo kibice Legii nie chcieli by dzielić stadionu ? Przepraszam, a czy klub Legia i kibice zapłacili za ten stadion czy dostali go ? Jak chcieliby się rządzić to proszę bardzo...własna działka, własny stadion w 100% z własnej kieszeni.
  Stadiony dzielą np. Milan i Inter Mediolan - San Siro, Stadio Olimpico Lazio i Roma, Allianz Arena gdzie wspólnie grają Bayern i TSV 1860. Da się ? Przecież nikt mi nie powie, że kibice Romy i Lazio się kochają...Poza tym, łatwiej wtedy taki obiekt utrzymać, wtedy nie ma zarzutów, że miasto i prezydent sprzyjają jednej opcji...

 • albiala

  Oceniono 27 razy 11

  Panie Wojciechowski przypomne panu historie Polonii.
  Polonia to nie tylko klub to takze nazwa.
  Polonia znaczy Polska.
  Warszawa, Polska to brzmi dumnie.
  Polska zawsze byla w Warszawie a Warszawa w Polsce.
  Najstarszy klub w stolicy, najstarsza historia i gdyby nie 2 wojna to ten klub bylby jak real ze stolicy.
  Legie mozna kochac lub nie nawidzic.
  Polonie mozna tylko kochac.
  Za bezinteresownosc, za to, ze jest naj,
  Panie Wojciechowski uderz sie w piers i za popelnione grzechy nie spuszczaj ulubionego klubu w lubuskiem w otchlan.
  Bo trzeba miec...

 • warsawblade

  Oceniono 22 razy 10

  No to na Łazienkowskiej długo nie będzie kompletu na meczu w lidze... - ligowy rekord frekwencji z ostatniego meczu z Polonią pozostanie długo nie do pobicia :)

 • niebieski.k

  Oceniono 12 razy 8

  Po h.u.j. kupować mecze, jak można kupić miejsce w Ekstraklasie ??????? !!!!!!!!!!

 • model.wieczniewczorajszy

  Oceniono 12 razy 8

  Bałtyk Gdynia ? Stadion w Gdyni, na którym gra I ligowa Arka jest chyba własnością Bałtyku ?

 • mojalegia.pl

  Oceniono 20 razy 8

  nie no bez Polonii w ekstraklasie było by smutnawo .. przecież derby Warszawy to zawsze elektryczne mecze.. mojalegia.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX