Kibice Polonii do Józefa Wojciechowskiego: Nie traktuje pan nas jako partnera

Trwa akcja pisania listów kibiców do właściciela Polonii Warszawa Józefa Wojciechowskiego. - Przedsięwzięcie powoli nabiera rozmachu - uważa Agata Koczowska z ośrodka Kibice Razem, który koordynuje działania. - Zaczęliśmy od kilku listów, ale ostatnio codziennie odwiedzają nas kibice. Na portalu Facebook gotowość stworzenia odpowiedniego pisma zadeklarowało już ponad tysiąc osób - mówi.
Fani "Czarnych Koszul" apelują do właściciela drużyny piłkarskiej o jasne deklaracje dotyczące przyszłości najstarszego klubu stolicy. W ostatnich dniach Wojciechowski skrytykował też sympatyków Polonii, wytykając im niemożność finansowego angażowania się w klub, co spotkało się z oddźwiękiem w wysyłanych listach.

Jedna z sympatyczek klubu z Konwiktorskiej wymienia rozliczne społeczne inicjatywy kibiców Polonii (m. in przygotowanie wydawnictw książkowych, sztukę teatralną, współpracę z Muzeum Powstania Warszawskiego i kręgami naukowymi czy pomoc Domowi Dziecka i Warszawskiemu ZOO) i apeluje o partnerskie traktowanie społeczności fanów

"Przez cały czas dbamy o wizerunek klubu. Jesteśmy także gotowi wesprzeć klub w każdy inny możliwy i realny dla nas sposób. Nie wspiera nas Pan w tym niepewnością, co do przyszłości klubu. O ile bardziej zaplanowane mogłyby być nasze działania na przyszły rok, gdyby zechciał nas Pan informować o sytuacji w klubie. Jedynym źródłem informacji są dla nas publikacje prasowe, co również sugeruje (mam nadzieję, że błędnie), że nie traktuje Pan nas jako partnera. W żadnej prasie nie wypowiedzieliśmy się źle na Pana temat. Tym bardziej przykre są dla nas Pana słowa".

Głos zabierają także powszechnie znani kibice Polonii. Tomasz Konatkowski, autor znanej serii powieści kryminalnych, odwołuje się do szczególnego miejsca Polonii w historii miasta i klubu: "Główny bohater moich książek jest oczywiście kibicem Polonii. Byłoby smutne, gdyby przychodził na Konwiktorską jedynie po to, by oglądać rozsypujące się trybuny, a potem dźwigi budujące jakąś kolejną plazę, tower, czy inną residence w miejscu, w którym kiedyś tworzyła się historia polskiego sportu i historia miasta, a zatem także historia Polski".

Akcja pisania listów potrwa do 20 czerwca, choć autorzy rozważają przedłużenie jej do pierwszego tygodnia po Euro 2012. Pisma należy przesyłać lub składać osobiście w Ośrodku Kibice Razem na ulicy Andersa 29.