Sport.pl

T-Mobile Ekstraklasa. Co dalej z Polonią Warszawa?

W sytuacji ?Czarnych Koszul? nie zmieniło się nic - albo klub przejmie nowy właściciel, najprawdopodobniej Mariusz Patrowicz albo jego licencja zostanie odsprzedana GKS-owi Katowice. - Żadna decyzja nie została podjęta - mówi pełniący obowiązki rzecznika prasowego Adam Drygalski.
Dziś wiadomo, że w klubie zakończył się audyt. Polonia jest więc gotowa do sprzedaży. Negocjacje potwierdza Patrowicz, nie ma natomiast żadnego głosu z GKS Katowice. Notowana na rynku NewConnect spółka nie wydała w tej sprawie żadnego oświadczenia, potwierdzającego albo negującego rozmowy o przejęciu innej spółki. Nie pisnął o tym ani słówkiem właściciel warszawskiego klubu Józef Wojciechowski.

Istnieją jednak pewne poszlaki. A to informacje o wynajęciu Stadionu Ludowego w Sosnowcu pod kątem występów ekstraklasy, a to zapowiedziana renowacja obiektu przy Bukowej. Tyle że tak samo może to dotyczyć występów GKS-u w I lidze. Katowicki klub nadal nie otrzymał przecież licencji na grę w I lidze.

W Mazowieckim Związku Piłki Nożnej przedstawiciele Polonii i GKS-u mieli sprawdzać możliwość wystąpienia z tej federacji i przeniesienia się do Śląskiego Związku Piłki Nożnej. - Nie wpłynęły do nas żadne dokumenty informujące o tym, by Polonia chciała wystąpić z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej - mówi jej prezes Zdzisław Łazarczyk. Ale, czy o wszystkim wie?

Nic do powiedzenia w tej sprawie nie ma Komisja Licencyjna PZPN, sprawa fuzji jest poza nią. - Zakończyliśmy proces licencyjny. Otrzymała ją Polonia Warszawa. Licencję GKS-u Katowice możemy rozpatrywać, ale do 15 maja 2013 roku na sezon 2013/14 - mówi przewodniczący tego ciała Hilary Nowak.

Ale ostateczną zgodę na fuzję wydaje zarząd PZPN, tak było przynajmniej w 2008 roku, kiedy Wojciechowski przejmował Groclin. Tak to określa regulamin PZPN.

Gdyby doszło do fuzji Polonia nie zagrałaby w IV Lidze, może przy łaskawym spojrzeniu MZPN w klasie B. Terminy zgłoszeń do tych rozgrywek dawno już minął. Jak w ubiegłym roku koszykarska Polonia, teraz ta piłkarska przestałaby istnieć w ligowym świecie, choć klub nadal by istniał. Prężnie działają piłkarskie sekcje młodzieżowe MKS Polonia, tętniący życiem klub "Kibice Razem" organizujący liczne akcje społeczne, kulturalne, sportowe.

Na razie jednak wszyscy czekają na decyzję, jaką wyda Wojciechowski. Właściciel klubu przebywa na wakacjach, jest w stałym kontakcie z odpowiedzialnym za sprawy Polonii Norbetem Kotalą. Wciąż się waha, czeka na to, który z potencjalnych nabywców da więcej. Patrowicz czy GKS?

Czterech piłkarzy Polonii trafi do Jagiellonii »


Więcej o:
Komentarze (22)
T-Mobile Ekstraklasa. Co dalej z Polonią Warszawa?
Zaloguj się
 • profes79

  Oceniono 60 razy 46

  Szkoda, aby klub z wieloletnimi tradycjami zniknął z piłkarskiej mapy Polski. Nazwisko Wojciechowskiego zapisze się w historii polskiej piłki obok nazwiska Antoniego Ptaka. I oby żaden z tych panów nigdy więcej się nie tknął niczego związanego z futbolem.

 • kace1964

  Oceniono 33 razy 25

  Nie chcemy Poloni w Katowicach!! Juz lepiej zebysmy tej licencji na gre w 1lidze nie dostali niz zebysmy weszli do ekstraklasy takim frajerskim sposobem.

 • rafi_pl

  Oceniono 26 razy 18

  Teraz dopiero widać, jakiego rodzaju właścicielem jest Wojciechowski. Nie lubię Polonii ale nie moge zrozumieć jak można traktować klub sportowy z tak długą historią jak ten człowiek. Tacy ludzie powinni mieć zakaz pracy w sporcie. Tak to on sobie może działac w swojej budowlance - idealnie nadaje się do tego świadka budowlańców. Nie ździwię się, jak odda Polonię za flaszkę wódki albo przegra ją w karty. To jest poziom buraka Wojciechowskiego. Szkoda jedynie, że tyle osób liże mu zadak tylko dlatego, że ten dorobkiewicz gdzieś się dorobił...
  Przykra sprawa... A czy ktoś myśli o piłkarzach, pracownikach klubu? Czy to są budowlane śmieci, które można sobie przekładać z jednej kieszeni do drugiej?

 • zygmus722

  Oceniono 28 razy 18

  Co za czasy. O ile Groclinu i Amiki jakoś nie było tak szkoda, to tutaj, klub z wieloletnimi tradycjami całkowicie praktycznie znika z mapy, bo i kto będzie od nowa tworzył całą Polonię?

 • shizuokams

  Oceniono 19 razy 17

  to jakaś k. żenada, klub ktory ledwo gra w 1 lidze GKS Katowice największe k.,la...e chce kupić! licencję klubu z ekstraklasy, przecież ten gks ledwo kopie w tą bale,są biedni jak myszy kościelne i co?chcą poświęcić Polonie dla jakić kelnerów...nie rozumiem, zresztą w ogóle tego pomysłu nie rozumiem,na tak głupi mogli wpaść jedynie w PL

 • dsn1

  Oceniono 20 razy 10

  Takie kupczenie miejscami w lidze to wypaczenie sensu istnienia polskiego sportu. Po co walczyć na boisku, skoro można sobie to równie dobrze kupić?
  Chyba ruso-ligi zza Buga są już bardziej moralne od polskiego bagna - tam i tak rządzi mafia, ale przynajmniej walka toczy się również na boisku. U nas niestety już nie.

  Dziwicie się, że polską ligę każdy normalny piłkarz omija z daleka? Ze na mecze chodzi po 2500 ludzi? "Chwalebne" przykłady Disco-Polo, Cracovii, która też ma sporo na sumieniu w kwestii załatwiania sobie miejsca w lidze, notoryczne "dziwne" braki, bądź przyznawanie licencji klubom, które dawno nie powinny istnieć, utrzymywanie się w lidze spadkowiczów - to wszytko zdeeeecydowanie zachęca do przyjścia na stadion. Na stadion, gdzie przy okazji można nauczy się kilku nowych słów łacińskiego pochodzenia.

 • e_block

  Oceniono 14 razy 4

  Tak samo zniknął CWKS Legia

 • okul_wr

  Oceniono 9 razy 3

  Nieprawda, że Polonia nie mogłaby zagrać w IV lidze- kilka lta temu taki "last minute" do IV ligi dostał Radomiak, który zbankrutował i wycofał się z rozgrywek, a nowy podmiot dostał pozwolenie na IV ligę, która została powiększona o jedno miejsce. Warunkiem była zogda wszystkich klubów. A do klasy B można zgłosić się zawsze- czasem nawet po rundzie jesiennej.

 • warszawiak2309

  Oceniono 13 razy 1

  Polonia nigdy nie upadnie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX