T-Mobile Ekstraklasa. Co dalej z Polonią Warszawa?

W sytuacji ?Czarnych Koszul? nie zmieniło się nic - albo klub przejmie nowy właściciel, najprawdopodobniej Mariusz Patrowicz albo jego licencja zostanie odsprzedana GKS-owi Katowice. - Żadna decyzja nie została podjęta - mówi pełniący obowiązki rzecznika prasowego Adam Drygalski.
Dziś wiadomo, że w klubie zakończył się audyt. Polonia jest więc gotowa do sprzedaży. Negocjacje potwierdza Patrowicz, nie ma natomiast żadnego głosu z GKS Katowice. Notowana na rynku NewConnect spółka nie wydała w tej sprawie żadnego oświadczenia, potwierdzającego albo negującego rozmowy o przejęciu innej spółki. Nie pisnął o tym ani słówkiem właściciel warszawskiego klubu Józef Wojciechowski.

Istnieją jednak pewne poszlaki. A to informacje o wynajęciu Stadionu Ludowego w Sosnowcu pod kątem występów ekstraklasy, a to zapowiedziana renowacja obiektu przy Bukowej. Tyle że tak samo może to dotyczyć występów GKS-u w I lidze. Katowicki klub nadal nie otrzymał przecież licencji na grę w I lidze.

W Mazowieckim Związku Piłki Nożnej przedstawiciele Polonii i GKS-u mieli sprawdzać możliwość wystąpienia z tej federacji i przeniesienia się do Śląskiego Związku Piłki Nożnej. - Nie wpłynęły do nas żadne dokumenty informujące o tym, by Polonia chciała wystąpić z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej - mówi jej prezes Zdzisław Łazarczyk. Ale, czy o wszystkim wie?

Nic do powiedzenia w tej sprawie nie ma Komisja Licencyjna PZPN, sprawa fuzji jest poza nią. - Zakończyliśmy proces licencyjny. Otrzymała ją Polonia Warszawa. Licencję GKS-u Katowice możemy rozpatrywać, ale do 15 maja 2013 roku na sezon 2013/14 - mówi przewodniczący tego ciała Hilary Nowak.

Ale ostateczną zgodę na fuzję wydaje zarząd PZPN, tak było przynajmniej w 2008 roku, kiedy Wojciechowski przejmował Groclin. Tak to określa regulamin PZPN.

Gdyby doszło do fuzji Polonia nie zagrałaby w IV Lidze, może przy łaskawym spojrzeniu MZPN w klasie B. Terminy zgłoszeń do tych rozgrywek dawno już minął. Jak w ubiegłym roku koszykarska Polonia, teraz ta piłkarska przestałaby istnieć w ligowym świecie, choć klub nadal by istniał. Prężnie działają piłkarskie sekcje młodzieżowe MKS Polonia, tętniący życiem klub "Kibice Razem" organizujący liczne akcje społeczne, kulturalne, sportowe.

Na razie jednak wszyscy czekają na decyzję, jaką wyda Wojciechowski. Właściciel klubu przebywa na wakacjach, jest w stałym kontakcie z odpowiedzialnym za sprawy Polonii Norbetem Kotalą. Wciąż się waha, czeka na to, który z potencjalnych nabywców da więcej. Patrowicz czy GKS?

Czterech piłkarzy Polonii trafi do Jagiellonii »