Sport.pl

Wojciechowski sprzedaje Polonię. Decyzja we wtorek?

PRZEGLĄD PRASY. "Sprawa przekształcenia Polonii w GKS może ostatecznie przesądzić się już we wtorek. Wiadomo już, co będzie z piłkarzami" - pisze "Przegląd Sportowy".
Według informacji dziennikarzy "Przeglądu Sportowego" przeniesienie Polonii Warszawa do Katowic jest przesądzone. Nie wiadomo, kto jest nowym inwestorem, który miałby kupić od obecnego właściciela Polonii Józefa Wojciechowskiego 100 procent akcji klubu, ale w tę transakcję zaangażowany jest wiceprzewodniczący rady nadzorczej GKS Ireneusz Król.

"Prawnicy konstruują już umowy, Wojciechowski dostał zapewnienie z Mazowieckiego ZPN, że ten nie będzie robił Polonii przeszkód, by wystąpiła ze związku i wstąpiła do Śląskiego ZPN. Formalności mogą zostać dopięte już w najbliższy wtorek" - informuje gazeta.

"Przegląd Sportowy" twierdzi, że akcje Polonii są zdecydowanie mniej warte niż kwota za jaką Wojciechowski kupił od Zbigniewa Drzymały Groclin, czyli 20 mln zł.

Piłkarze Polonii po ewentualnej sprzedaży klubu staliby się zawodnikami GKS-u Katowice, ale według dziennika nowemu właścicielowi nie będzie zależało na piłkarzach, lecz jedynie na licencji. Stąd zgoda Wojciechowskiego na transfery zawodników. Do tej pory z Polonii odeszło siedmiu zawodników, a kilku innych może to zrobić w najbliższym czasie. Mimo to w klubie pozostałaby jeszcze grupa, z której można wystawić jedenastkę do gry w lidze. Gazeta proponuje taki skład: Gliwa - Todorovski, Kokoszka, Baszczyński, Cotra - Przybecki, Piątek, Baruchyan, Pazio - Gołębiewski, Teodorczyk.

Problem polega na tym, że zawodnicy nie mieli żadnego obozu przygotowawczego przed sezonem i nie rozegrali ani jednego sparingu. Na sobotę planowany jest mecz z Bogdanką Łęczna.

GKS złożył już propozycję objęcia posady trenera Przemysławowi Cecherzowi, szkoleniowcowi Kolejarza Stróże, który miałby prowadzić klub z Katowic w ekstraklasie.

Więcej o:
Komentarze (51)
Wojciechowski sprzedaje Polonię. Decyzja we wtorek?
Zaloguj się
 • wozdo

  Oceniono 37 razy 35

  glupio byc kibicem Czarnych Koszul - najpiew kupują im miejsce w lidze, potem sprzedają

  nie ma w tym sportu

 • rucki

  Oceniono 40 razy 32

  żenujące... handlują licencją jak kartoflami na targu! zero szacunku dla klubów, historii, kibiców... żal, tak zwyczajnie, po kibicowsku, zarówno Polonistów, jak i GieKSiarzy.

 • luumak

  Oceniono 31 razy 31

  co to się tutaj wyprawia?? Polonia GKS-em?? Boże chroń piłkę przed inwestorami a`la Solorz, Kuchar czy Wojciechowski....

 • sterlecki

  Oceniono 39 razy 29

  Polonii szkoda /tej do 2008 roku/. Co do Wojciechowskiego to facet potrafi tylko niszczyć. Ciekawe jak jego domy. Osobiście bardzo bym się zastanowił nad kupnem domu czy mieszkania od kogoś takiego.

 • flugufrelsarinn

  Oceniono 33 razy 25

  piłka nożna w Polsce to dno

 • waldemarkoc2

  Oceniono 25 razy 23

  Dziwny jest Przegląd Sportowy, 10 dni temu napisał, że sprawa jest zdecydowana, a teraz pisze że za dwa dni może się wszystko zdecydować.
  Opublikowali już kilkanaście tekstów na ten temat, a za tydzień będą pisali o tym, że jednak Wojciechowski kupi Lechię.
  Gorzej niż FAKT.

 • laliga66

  Oceniono 46 razy 22

  Jak straganowy biznesmen może handlować klubem który ma ponad sto lat i który istniał dzięki pracy i przelanej krwi wielu pokoleń Warszawiaków, kur.....a to jakiś żart rodem z III świata, jak Polonia Warszawa ma być GKS Katowice ? W polskiej piłce nigdy nie będzie dobrze bo zarządzają nią byli piłkarze ( kompletni durnie) oraz szemrani biznesmeni którzy chcą się w kilka sezonów nachapać na czymś co nigdy nie było dochodowe czyli ekstraklasie.Mam nadzieję że nazwa zostanie w Warszawie i klub się odrodzi .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX