T-Mobile Ekstraklasa. Prawnicy się porozumieli. KP GKS Katowice zamiast Polonii

W poniedziałek późnym wieczorem prawnicy Józefa Wojciechowskiego porozumieli się z przedstawicielami austriackiej spółki WoodinterKom GmbH i ustalili warunki sprzedaży udziałów Polonii Warszawa. Nowy klub pod nazwą KP GKS Katowice ma grać w ekstraklasie na licencji Polonii.
Nie podpisano jeszcze dokumentów, ale zawarto porozumienie. Obie strony negocjowały w poniedziałek do późnego wieczora. Równolegle z negocjacjami austriacka firma pozbyła się mniejszościowego pakietu akcji GKS na rzecz drugiego z właścicieli katowickiego klubu Trust Trading Sp. z o.o. Ale nie oznacza to, że Polonia zostanie w Warszawie, bo obie spółki ściśle współpracują i najprawdopodobniej transakcja jest wstępem do fuzji. Oznacza to, ze piłkarzy czeka przeprowadzka do Katowic, choć otwarcie wyrażali z takiej możliwości niezadowolenie.

Józefa Wojciechowskiego nie wzruszyły prośby kibiców Polonii, by pozostawił klub w ich mieście. Kibice chcą jednak wspierać zespół, który przyszły sezon zacznie w B-Klasie. Żeby jednak doszło do powstania KP GKS Katowice, musi się na to zgodzić PZPN.

Cztery lata temu Polonia Wojciechowskiego uzyskała licencję na grę w ekstraklasie dzięki odkupieniu jej od właściciela Groclinu Grodzisk Wielkopolski Zbigniewa Drzymały. PZPN argumentował zgodę na fuzję dużymi zasługami właściciela Groclinu dla polskiej piłki i przenosinami zespołu z małego do dużego miasta. W przypadku fuzji Polonii i GKS żadna z tych sytuacji nie ma miejsca.

Zobacz także
 • Stadion Polonii Stadion Polonii już niepotrzebny. Będzie stał pusty
 • Piłkarze Polonii na jednym z ostatnich treningów w Markach Polonia w B-klasie ze Snajperem, Tajfunem i Bednarską. Ile może zająć "Czarnym Koszulom" powrót do ekstraklasy?
 • Piotr Stokowiec - trener Polonii Polonia w B-klasie. Libich trenerem, Dziewicki na obronie
Komentarze (227)
T-Mobile Ekstraklasa. Prawnicy się porozumieli. KP GKS Katowice zamiast Polonii
Zaloguj się
 • emkaeljan

  Oceniono 59 razy 51

  To jest zaprzeczenie sensu sportu. Wygrywa najlepszy? Bzdura! "Wygrywa" i awansuje ten kto ma kasę. Po co te rozgrywki w ogóle organizować? Przecież za rok mistrzem może zostać Ruch Chorzów a okaże się, że w el. LM zagra Huragan Bodzanów bo akurat jakiś "biznesmen" z tej miejscowości będzie miał kasę i taki k..wa kaprys, żeby Huragan grał w el.LM

 • kornishon64

  Oceniono 52 razy 44

  Jeśli to dojdzie do skutku,to to jest żenada. Nie mówię tego tylko jako kibic GieKSy. Mówię to bardziej jako kibic piłki nożnej. To jest jakieś je**ne nieporozumienie co ten Wojciechowski i reszta wyprawiają. W ogóle co się z tą piłką w tym kraju dzieje??? Ludzie, selekcjoner-debil zaprzepaścił nam Euro ale zgarnął hajs,Lato mało zrobił a też wziął trochę milionów,Lato bez honoru będzie kandydował znowu,choc powinien zamknąc d**pe i podac się do dymisji, PZPN zamyka program szkolenia młodzieży a kasy ma sporo (więc na co ona k**wa idzie???-pytanie retoryczne),panuje wszechobecna korupcja,co udowadniano m.in. na taśmach i nagraniach,na prezesa będzie kandydował też Kręcina (nazwisko zobowiązuje...) który ma proces o niegospodarność (czyt. nic innego jak zwykłe branie w łapę),który jest takim samym pi**lonym leśnym dziadem,który tak się nap**olił....o przepraszam,tak głośno "chrapał" że wy**ali go z samolotu. Do tego wszystkiego jeszcze to. Wojciechowski najpierw rozwalił Groclin,teraz Polonię a następny będzie GKS. Jak może byc coś tak chorego jak kupowanie licencji??? Nie słyszałem o niczym takim w znanych ligach. Tam nie bawią się w kombinowanie i układziki,tylko w sport,tak więc pytam się; CO Z TĄ PIŁKĄ NOŻNĄ W TYM KRAJU JEST NIE TAK????!!!!!!!! ILE,PYTAM SIĘ ILE LAT MAM CZEKAC NA JAKIKOLWIEK SUKCES REPREZENTACJI CZY KLUBU ŻEBYM MÓGŁ NA CHWILĘ ZAPOMNIEC O TYM SYFIE W NASZYM FUTBOLU???!!!!!! CZEMU ŻADEN RZĄD,ANI SLD,ANI PISu,ANI PO NIE MÓGŁ LUB NIE MOŻE NIC Z TYM OCZYWISTYM G**NEM,JAKIM JEST PZPN,NIC ZROBIC???

 • bazyliszek4

  Oceniono 78 razy 44

  Kilkadziesiąt lat tradycji, przetrwane 6 lat okupacji i 45 lat komuny, a a na koniec przychodzi facet w białej skórze i rozpierd... wszystko w ciągu kilku tygodni

 • szyfrant.zielonka

  Oceniono 41 razy 37

  A za dwa lata Hanysy sprzedadzą zespół do np. Lublina, bo tam też dawno ekstraklasy nie widzieli.
  Haarlem Globtroters normalnie.

 • garek36

  Oceniono 44 razy 32

  Jestem kibicem Polonii i pamietam ten moment z zakupem licencji. wtedy była radość ale i zaduma, że może przyjść czas akcji w drugą stronę. Niestety ten czas przyszedł. Nie mam żalu do właściciela ale właśnie do piłkarzy, którzy do tego doprowadzili. Jestem zdania, że w polskiej piłce jest za dużo kasy w stosunku do umiejętności. Jak za kare muszą trenować od 8 rano to o czym my mówimy.....

  Mnie jest mimo wszystko żal. Taki fajny mały klub

 • flugufrelsarinn

  Oceniono 33 razy 31

  Podobno Mała Panew Ozimek chce grać w Ekstraklasie na licencji GKS Bełchatów.Oby,oby...

 • chateaux

  Oceniono 47 razy 31

  He, gość potraktował Polonię jak swój kurnik. Jako kibic Lecha, serdecznie współczuję kibicom Polonii. Zorganizujcie się, zdobądźcie sponsorów, może załóżcie fundację i odtwórzcie swój klub. I nigdy nie wpuszczajcie do niego żadnych Dyzmów pokroju Wojciechowskiego.

  P.S.
  Kupowanie klubów Ekstraklasy przez biznesmenów którzy dorobili sie pieniędzy na handlu mięsem ze szczęk na ulicy, i nie maja nic wspólnego ze sportem, powinno być zabronione przepisami PZPN.

 • thebutcher

  Oceniono 29 razy 29

  Tragikomedia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX