Polonia w B-klasie. Libich trenerem, Dziewicki na obronie

Michał Libich będzie trenerem Polonii Warszawa, która wystartuje w nowym sezonie w rozgrywkach B-klasy. W zespole zagrają m.in. byli piłkarze klubu Piotr Dziewicki i Piotr Stokowiec oraz juniorzy "Czarnych Koszul"
Do drużyny przejdą chłopcy z rocznika 1995, których trenuje właśnie Libich. To trener, który poprowadził Polonię w jednym meczu ekstraklasy, ale od kilkunastu lat szkoli juniorów. W 2004 roku sięgnął z nimi po wicemistrzostwo Polski.

Jego wychowankami są m.in. Cezary Wilk (obecnie Wisła Kraków) i Daniel Gołębiewski (został sprzedany właśnie z całym klubem do KP GKS Katowice).

Byli i obecni szkoleniowcy warszawskiego klubu zapraszają do zespołu piłkarzy z innych roczników juniorskich. Akces do drużyny zgłosili weterani: Piotr Dziewicki i Piotr Stokowiec. Ten pierwszy grał w zespole Polonii, który w 2000 roku zdobywał mistrzostwo Polski, a rok później Puchar Polski. Karierę zakończył przed rokiem.

Zespół będzie występować na stadionie przy Konwiktorskiej, otrzyma preferencyjne stawki od właściciela obiektu Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Klub będzie naturalnym kontynuatorem tradycji Polonii, nazwę przejmie od szkolącego juniorów Miejskiego Klubu Sportowego Polonia Warszawa.