Polonia w B-klasie ze Snajperem, Tajfunem i Bednarską. Ile może zająć "Czarnym Koszulom" powrót do ekstraklasy?

Po sprzedaży akcji Polonii spółce WoodinterKom GmbH i przeniesieniu ekstraklasowego zespołu do Katowic, "Czarne Koszule" mają zacząć grę w B-klasie, czyli na najniższym poziomie rozgrywek w Polsce. Licząc od ekstraklasy, B-klasa to ósma liga.
W rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, w którym zrzeszona będzie Polonia, w minionym sezonie grało 115 drużyn w 11 grupach (Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Siedlce, dwie radomskie i pięć warszawskich). Zasady awansu do A-klasy określane są przed sezonem - ostatnio regulamin MZPN stanowił:

"Warszawska Klasa A w sezonie 2012/2013 będzie liczyć 4 grupy po 14 zespołów. Miejsca te zajmą spadkowicze z Ligi Okręgowej, mistrzowie i wicemistrzowie pięciu grup Klasy B i najlepsze zespoły Kl. A w sezonie 2011/2012, które nie uzyskały awansu do LO - tak, aby łącznie dało to 56 zespołów."

W warszawskim grupach B-klasy grało ostatnio wiele rezerwowych drużyn małych klubów z Warszawy (np. Drukarza czy Przyszłości) lub z jej okolic (Huragan Wołomin, Naprzód Brwinów, Jedność Żabieniec), a także m.in. Bednarska Warszawa, Snajper Sosinka, KS Glinianka czy Tajfun Brochów.

Jeśli Polonia będzie chciała walczyć o powrót do ekstraklasy drogą sportową, to w najlepszym wypadku zajmie jej to siedem sezonów. W tym najbliższym zespół w B-klasie ma prowadzić trener Michał Libich, a w drużynie zagrają przede wszystkim juniorzy z rocznika 1995. Akces do drużyny zgłosili jednak także weterani: Piotr Dziewicki i Piotr Stokowiec.Czy Polonia wróci do ekstraklasy?