Sport.pl

Prezes MZPN o sytuacji Polonii: Smutno mi, nie wyrzucimy Polonii poza nawias

- Smutno mi i przykro. Aż w gardle ściska - skomentował sytuację sprzedaży udziałów w Polonii przez Józefa Wojciechowskiego Zdzisław Łazarczyk, szef Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. - Termin zgłaszania zespołów do rozgrywek B-klasy minął 15 czerwca, ale jesteśmy dalecy od tego, aby skreślić Polonię - mówi Łazarczyk.
W poniedziałek Wojciechowski porozumiał się z austriacką spółką WoodinterKom GmbH, która finansuje pierwszoligowy GKS Katowice, w sprawie sprzedaży 100 proc. udziałów w Polonii. Na mocy porozumienia śląski zespół zagra w przyszłym sezonie w ekstraklasie.

Co dalej z klubem? - Na razie wiadomo tylko tyle, że został sprzedany - powiedział w rozmowie z Warszawa.sport.pl Łazarczyk. Nie wpłynęło do nas żadne pismo. 15 czerwca minął termin zgłaszania drużyn do rozgrywek. Ale sytuacja jest wyjątkowa. Nie wyrzucimy tego klubu poza nawias - przyznaje.

- Najlepiej jak zgłosi do rozgrywek nowy podmiot. MKS Polonia musiałby rozpocząć sezon w B-klasie. Według informacji Warszawa.sport.pl na taki ruch zdecydują się przy Konwiktorskiej. W zespole zagrają m.in. byli piłkarze klubu Piotr Dziewicki i Piotr Stokowiec oraz juniorzy "Czarnych Koszul". - Jak tak się stanie, to jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek będziemy musieli alarmowo zwołać posiedzenie zarządu - uważa Łazarczyk.

Zespół będzie występować na stadionie przy Konwiktorskiej, otrzyma preferencyjne stawki od właściciela obiektu Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rozgrywki B-klasy wystartują 22 sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (4)
Prezes MZPN o sytuacji Polonii: Smutno mi, nie wyrzucimy Polonii poza nawias
Zaloguj się
 • kixx

  Oceniono 15 razy 9

  teraz WOSiR jest dobrym wujkiem,da preferencyjne stawki.A do tej pory za jeden mecz ciagnal od JW 100 tysiecy,czyli w ciagu roku polowe tego co Legia placila za caloroczna mozliwosc pelnej dyspozycji stadion stadionu przy Lazienkowskiej.
  Kopaniaki i Pietruszki,my wiemy,ze wy tez dolozyliscie swoja cegielke

 • k6_1912

  Oceniono 16 razy 8

  JW DECONSTRUCTION !!!!
  Precz z komuną - POLONIA WARSZAWA,

 • 2323lukasz2323

  Oceniono 2 razy 2

  Jako kibic z opola mogę was zapewnić, że spokojnie zaczniecie w czwartej lidze. Właśnie tak było z Odrą po zbankrutowaniu i żadnych problemów nikt w tym nie widział. Także życzę szybkiego powrotu do Ekstraklasy i rozsądnego prezesa. Więcej o Polonii tutaj www.sportowememy.blogspot.com/2012/07/jak-groclin-bedzie-grac-w-krakowie-albo_17.html

 • minasz

  Oceniono 2 razy 0

  sami sobie grajcie w b klasie musimy załozyc własna lige i chrzanic pzpn

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX