Prezes MZPN o sytuacji Polonii: Smutno mi, nie wyrzucimy Polonii poza nawias

- Smutno mi i przykro. Aż w gardle ściska - skomentował sytuację sprzedaży udziałów w Polonii przez Józefa Wojciechowskiego Zdzisław Łazarczyk, szef Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. - Termin zgłaszania zespołów do rozgrywek B-klasy minął 15 czerwca, ale jesteśmy dalecy od tego, aby skreślić Polonię - mówi Łazarczyk.
W poniedziałek Wojciechowski porozumiał się z austriacką spółką WoodinterKom GmbH, która finansuje pierwszoligowy GKS Katowice, w sprawie sprzedaży 100 proc. udziałów w Polonii. Na mocy porozumienia śląski zespół zagra w przyszłym sezonie w ekstraklasie.

Co dalej z klubem? - Na razie wiadomo tylko tyle, że został sprzedany - powiedział w rozmowie z Warszawa.sport.pl Łazarczyk. Nie wpłynęło do nas żadne pismo. 15 czerwca minął termin zgłaszania drużyn do rozgrywek. Ale sytuacja jest wyjątkowa. Nie wyrzucimy tego klubu poza nawias - przyznaje.

- Najlepiej jak zgłosi do rozgrywek nowy podmiot. MKS Polonia musiałby rozpocząć sezon w B-klasie. Według informacji Warszawa.sport.pl na taki ruch zdecydują się przy Konwiktorskiej. W zespole zagrają m.in. byli piłkarze klubu Piotr Dziewicki i Piotr Stokowiec oraz juniorzy "Czarnych Koszul". - Jak tak się stanie, to jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek będziemy musieli alarmowo zwołać posiedzenie zarządu - uważa Łazarczyk.

Zespół będzie występować na stadionie przy Konwiktorskiej, otrzyma preferencyjne stawki od właściciela obiektu Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rozgrywki B-klasy wystartują 22 sierpnia.