Burmistrz Dzielnicy Śródmieście chce wesprzeć Polonię

?W związku z informacją o sprzedaży Polonii Warszawa inwestorom z Katowic postanowiłem rozpocząć w trybie pilnym rozmowy o utworzeniu stowarzyszenia mającego prowadzić od nowego sezonu drużynę seniorów, z udziałem miasta jako członka wspierającego? - napisał w oświadczeniu Wojciech Bartelski, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście.
W poniedziałek Józef Wojciechowski sprzedał 100 proc. swoich udziałów w Polonii właścicielom austriackiej spółki WoodinterKom GmbH, która finansuje pierwszoligowy GKS Katowice. W wyniku porozumienia, śląski zespół w przyszłym sezonie zajmie miejsce "Czarnych Koszul" w Ekstraklasie. Polonia najprawdopodobniej zacznie rozgrywki w B-klasie i będzie musiała zaczynać od podstaw.

Chęć wzięcia udziału w tworzeniu nowej drużyny wyraził Burmistrz Dzielnicy Śródmieście - Wojciech Bartelski. Poniżej prezentujemy jego oświadczenie:

"W związku z informacją o sprzedaży Polonii Warszawa inwestorom z Katowic postanowiłem rozpocząć w trybie pilnym rozmowy o utworzeniu stowarzyszenia mającego prowadzić od nowego sezonu drużynę seniorów, z udziałem miasta jako członka wspierającego. Powyższa decyzja jest odpowiedzią na apele tysięcy kibiców oraz ludzi takich jak honorowy prezes Jerzy Piekarzewski, red. Stefan Szczepłek, Michał Listkiewicz. Mam nadzieję że w dobrej współpracy ze stowarzyszeniami kibiców, oddanymi działaczami i sympatykami, radnymi miasta uda się szybko wypracować optymalny model współpracy. Liczę że przy życzliwości Mazowieckiego OZPN uda się zgłosić Polonię do rozgrywek IV ligi w sezonie 2012/13. Ze swojej strony deklaruję gotowość do zapewnienia warunków funkcjonowania klubu, które umożliwią w pierwszym etapie awans w ciągu 2 lat do II ligi. Będziemy razem dążyli do zapewnienia Polonii stabilizacji finansowej i nakreślenia kilkuletniego planu rozwoju i powrotu do najwyższych klas rozgrywkowych. Ze swojej strony życzyłbym sobie, aby nowy klub oparty był na solidnych fundamentach i przywiązaniu do tradycyjnych wartości, w tym nazwy, herbu i miejsca gry. Stuletnia historia Polonii zobowiązuje, dlatego sądzę, że w obecnej sytuacji klubu konieczne jest aby postawić na rozwój kultury fizycznej wśród młodzieży i oprzeć się na wychowankach, a także tych piłkarzach, dla których czarna koszula to znacznie więcej niż kolejny kontrakt w karierze. Chcę jednocześnie podziękować panu Józefowi Wojciechowskiemu za kilkuletnie zaangażowanie w piłkę nożną na Konwiktorskiej. Kolejne informacje prasowe będą się ukazywać w miarę postępu rozmów."

Wojciech Bartelski, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście