Jak wyobrażasz sobie przyszłość Polonii? B-klasa, IV liga, a może nowy inwestor?

Kibice Polonii Warszawa nie poddają się i zapowiadają, że będą wspierać klub niezależnie od tego, czy będzie musiał w najbliższym sezonie grać w B-klasie czy IV lidze.
Obydwa warianty są możliwe. Kibice zgłosili już nową drużynę pod nazwą Polonia Warszawa do rozgrywek B-klasy. - Ale liczymy, że uda się wystartować od czwartej ligi, żeby jak najbardziej skrócić drogę powrotu na szczyt - mówi Jacek Kamiński, który przez wiele lat działał w stowarzyszeniu "Wielka Polonia".

Takiej możliwości nie wyklucza również Zdzisław Łazarczyk, szef Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. - 15 czerwca minął termin zgłaszania drużyn do rozgrywek. Ale sytuacja jest wyjątkowa. Nie wyrzucimy tego klubu poza nawias - mówi Łazarczyk.

Pomoc w tworzeniu stowarzyszenia mającego prowadzić od nowego sezonu drużynę seniorów Polonii Warszawa zapowiada też Wojciech Bartelski, burmistrz dzielnicy Śródmieście. "Liczę że przy życzliwości Mazowieckiego OZPN uda się zgłosić Polonię do rozgrywek IV ligi w sezonie 2012/13. Ze swojej strony deklaruję gotowość do zapewnienia warunków funkcjonowania klubu, które umożliwią w pierwszym etapie awans w ciągu 2 lat do II ligi." - napisał we wtorek w oświadczeniu Bartelski.

Internauci w sondażu serwisu Warszawa.sport.pl wykazali umiarkowany optymizm, jeśli chodzi o szanse Polonii Warszawa na sportowy awans do ekstraklasy. 41 proc. z nich twierdzi, że Polonia wróci do ekstraklasy po 10 latach, niecała jedna trzecia uważa, że to się już nigdy nie uda.

Kibice Polonii w komentarzach pod naszymi artykułami biorą pod uwagę jeszcze inne możliwości: fuzję z innym klubem lub pojawienie się nowego inwestora. Część z nich zapewnia też, że będą z klubem na dobre i na złe.

"Była w III lidze, może być i w B-klasie. Jeszcze wrócimy do ekstraklasy. Siedem czy 10 lat to nie tak wiele. I nie będzie żadnych dróg na skróty" - uważa internauta o nicku sthoss.

"Szkoda, że tak się dzieje, jak się dzieje. Polonia pewnie zrobi fuzję z jakimś upadającym podwarszawskim 3-ligowcem i będą dziabać stamtąd gdzieś w górę, jeśli kasa pozwoli" - twierdzi z kolei mordka0.

"Bez bogatego i mądrego inwestora Polonia nie wyjdzie z IV ligi, teraz jest czas nie na żale, ale na odbudowę i rozsądną politykę klubu" - pisze rmr1.

"Polonia znika z Ekstraklasy, ale nie znika z naszych serc. Każdy szanujący się kibic, najstarszej drużyny w Polsce w nowym sezonie pojawi się na Konwiktorskiej i wiernie będzie wspierał Czarne Koszule, obojętnie w jakiej lidze będą one grały. Wojciechowski niech się pławi w swoich milionach, jeszcze pożałuje, że zrezygnował i zniszczył taki klub z wieloletnią tradycją. Polonia nigdy nie zginie bo ma nas, wiernych kibiców, którzy na pewno licznie pojawią się na rozgrywkach B-klasy. W moim sercu KSP i na dobre i na złe. Jestem całym sercem z wami. Do zobaczenia na Konwiktorskiej! - napisała joanna.kosciolek84.

Kibice na forum WielkaPolonia.pl deklarują już w jaki sposób chcą i mogą pomóc klubowi w nowej sytuacji.

Jaka według Was będzie przyszłość Polonii? Będzie awansować rok po roku z B-klasy? Wystartuje od razu od IV ligi? Czy Polonii pomogą kibice i nowy inwestor, który sfinansuje potrzebne transfery? A może to już jest koniec tego klubu i jego stuletniej historii?