Kibice Polonii: Podjęliśmy decyzję o nieuczestniczeniu w derbach Warszawy

Stowarzyszenie kibiców Polonii ?K6" poinformowało, że kibice ?Czarnych Koszul" nie wezmą udziału w piątkowych derbach Warszawy na stadionie Legii. W poniedziałek zostanie przekazana informacja na temat zwrotów pieniędzy dla tych, którzy już zakupili bilety.
We wtorek Legia przesłała Polonii pismo, w którym poinformowała, że na zaplanowane na 21 września derby na Pepsi Arenie nie zamierza wpuścić kibiców gości. Klub z Łazienkowskiej wcześniej chciał przenieść derby w obawie przed ekscesami w trakcie meczu. Ekstraklasa S.A. wydała jednak decyzję, że mecz Legia - Polonia ma się odbyć w ustalonym terminie.

Polonia sprzeciwiła się decyzji Legii zauważając, że ta nie dopełniła przepisów. W niedzielę kibice "Czarnych Koszul" opublikowali oświadczenie, w którym informują, że nie będą uczestniczyć w derbach niezależnie od decyzji Ekstraklasy i PZPN mających wypowiedzieć się w sprawie decyzji Legii.

"[ ] Władze klubu z Łazienkowskiej, mając za nic piłkarskie święto Warszawy, traktując stadion miejski jak własny folwark, podejmują wszelkie kroki, by tego dnia kibice Polonii Warszawa, na meczu się nie pojawili. W związku z powyższym, niezależnie od ostatecznej decyzji Ekstraklasy i PZPN-u, które mają w najbliższych dniach zająć stanowisko w przedmiotowej sprawie - podejmujemy decyzję o NIE UCZESTNICZENIU W DERBACH WARSZAWY 2012" - napisało w oświadczeniu stowarzyszenie "K6".

Całe oświadczenie stowarzyszenia znajduje się na oficjalnej stronie Polonii.

W marcu, podczas poprzednich derbów przy Łazienkowskiej, chuligani w barwach obu klubów chóralnie się wyzywali. Legijni dwa razy odpalili race, rzucali petardy na boisko (jedna z nich ogłuszyła przygotowującego się do wybicia rzutu rożnego pomocnika Polonii Tomasza Brzyskiego). Polonijni przygotowali oprawę z napisem "J...ć Legię", a potem zamiast oglądać spotkanie obrzucali najbliższe trybuny papierowymi samolocikami. Ekstraklasa ukarała Legię 35 tys. zł. grzywny. Polonia musiała zapłacić 8 tys.