Adam Pazio, czyli wielkie problemy polonisty wychowanego wśród legionistów

20-letni obrońca Polonii wychowywał się w Wołominie, w mieście zdominowanym przez kibiców Legii. Zdjęcia, na których Adam Pazio stoi wśród kolegów pokazujących ?elkę?, narobiły mu problemów w Polonii. - Gdy wiosną debiutował przy Konwiktorskiej, to gdy spiker wyczytywał składy, przy jego nazwisku rozległ się jeden wielki gwizd - mówi Krzysztof Gawara, były trener Pazia z Huraganu Wołomin.
Sylwetkę obrońcy Polonii przestawia piątkowy "Przegląd Sportowy", który opisuje przede wszystkim trudną sytuację, w jakiej znalazł się Pazio. - Chłopak znalazł się w fatalnej sytuacji, choć szczerze trzeba powiedzieć, że w dużym stopniu wina leży po jego stronie - mówi szef skautingu, były piłkarz Polonii Igor Gołaszewski.

- Trzeba się pilnować, bo przecież to żadna tajemnica, że nienawiść między tymi klubami jest bardzo duża - dodaje w "Przeglądzie" Gołaszewski i opisuje, czego doświadczył Pazio wiosną. - Kibice czekali na niego po treningach czy meczach i wyzywali. To trudne przyjeżdżać na zajęcia do własnego klubu i potem ukradkiem z niego uciekać.

Pazio jest wychowankiem Huraganu, z którego za 15 tys. złotych kupiła go w 2009 roku Polonia. W styczniu 2012 roku ówczesny szkoleniowiec Polonii Jacek Zieliński włączył piłkarza do kadry pierwszego zespołu, a na Facebooku znalazły się zdjęcia Pazia z kolegami, fanami Legii. - Zrobili je chyba podczas Sylwestra - mówi Gawara. - Zapozowali do zdjęcia, któryś z chłopców pokazał znak Legii, drugi chciał zrobić Adamowi dowcip i wrzucił to do internetu. Ale zamiast żartu wyniknęły z tego duże problemy.

Zieliński: - Adam przeżywał to tak mocno, że zastanawiał się, czy w ogóle zostać przy Konwiktorskiej. Były momenty, że ze łzami w oczach z nami rozmawiał, miał już tego naprawdę dość.

Z kibicami pertraktował Gołaszewski. - To było kilka rozmów, zresztą niełatwych. Stanęło na tym, że mu odpuszczą. Uważam, że w całości jest już nasz. Widać, że walczy dla Polonii, jest jednym z największych wojowników w drużynie - mówi Gołaszewski.

Pazio, który zagrał w tym sezonie w każdym z czterech ligowych meczów "Czarnych Koszul" po 90 minut, w piątek wystąpi w derbach z Legią na prawej obronie.Komentarze (3)
Adam Pazio, czyli wielkie problemy polonisty wychowanego wśród legionistów
Zaloguj się
  • waszasto7ica1911

    Oceniono 19 razy 13

    Tak gwoli ścisłości, to nie Pazio pokazujecw...kę na zdjęciu, a jego koledzy. Anty CSKA

  • sympat2

    Oceniono 3 razy -1

    Legia ma tak mało sukcesów że nawet wychowanka Huraganu Wołomin muszą jej przyklejać tow. propagandyści z GW i sport.pl A on jest graczem POLONII a L się na niego wypieła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX