Młode derby w Młodej Ekstraklasie. Legia zdominowała Polonię

W samo południe piłkarze Młodej Polonii podejmowali na Konwiktorskiej Młodą Legię. Sobotnie derby w Młodej Ekstraklasie przez większą część spotkania były bardzo podobne do piątkowego meczu dorosłych drużyn. Ale 2:0 wygrała Młoda Legia
Przez pierwszy kwadrans, gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszy strzał padł dokładnie w 15. minucie. Po uderzeniu Bartosza Żurka piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Dominika Budzińskiego. Poloniści często faulowali, aby przerwać akcje legionistów. Ci drudzy z kolei zakładali udane pułapki ofsajdowe, które przerywały zapędy "Czarnych Koszul". Do przerwy był bezbramkowy remis.

Na drugą połowę podopieczni Dariusza Banasika wyszli bardziej zmotywowani. Od samego początku zepchnęli rywali do defensywy. Dobrą zmianę dał Patryk Mikita, który zastąpił na boisku Aleksandra Jagiełło. 19-letni pomocnik dobrze dośrodkowywał i kilkukrotnie groźnie uderzał na bramkę Budzyńskiego. Golkiper Polonii bronił jednak pewnie. Skapitulował dopiero w 72. minucie, kiedy to arbiter po faulu na Kamilu Kurowskim odgwizdał jedenastkę dla Legii. Karnego na gola zamienił Bartosz Widejko.

W ostatnim kwadransie obraz gry nie uległ zmianie. Polonia chciała, ale Legia udanie rozbijała ich próby w środku pola. Gospodarze w drugiej połowie byli wyraźnie słabsi. Pierwszy strzał na bramkę Wojciecha Skaby oddali w 85. minucie. Trzy minuty wcześniej akcję bramkową przeprowadzili legioniści. Po strzale Mikity bramkarz Polonii odbił piłkę przed siebie i Michałowi Bajdurowi nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. Młode derby wygrała Legia 2:0.

W następnej kolejce Młodej Ekstraklasy Polonia pojedzie do Łodzi, gdzie zagra z w Widzewem. A Legia w meczu na szczycie podejmować będzie na bocznym boisku przy Łazienkowskiej wicemistrza Młodej Ekstraklasy Zagłębie Lubin.

Młoda Polonia - Młoda Legia 0:2 (0:0): Widejko (72. - karny), Bajdur (82.)

Młoda Polonia: Dominik Budzyński - Roger Salla, Maciej Joczys, Siergiej Gioliatkin, Sebastian Olczak (45. Paweł Tyburski), Tomasz Ćwil (67. Jan Dźwigała), Borys Rusak, Konrad Wrzesiński, Mateusz Gliński, Mateusz Michalski (62. Kamil Matulka), Michał Dobkowski (76. Paweł Gołaszewski).

Młoda Legia: Wojciech Skaba - Marcin Bochenek (62. Bartosz Widejko), Mateusz Cichocki, Mateusz Długołęcki (45. Michał Bajdur), Paweł Wolski - Bartosz Żurek, Marcel Gąsior, Albert Burce, Kamil Kurowski (83. Kordian Latos), Aleksander Jagiełło (45. Patryk Mikita) - Maciej Prusinowski (45. Łukasz Bogusławski).

Czytaj relację z meczu Legia - Polonia »