Wojciechowski wróci do futbolu?

Były już właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski rozważa powrót do piłki nożnej. Nieoficjalnie wiadomo, że jest zainteresowany zainwestowaniem w zespół lidera I ligi Floty Świnoujście.
O tym pomyśle powiedział jeden z byłych pracowników firmy Wojciechowskiego J.W. Construction. Nikt jednak z osób obecnie związanych z firmą i byłym prezesem "Czarnych Koszul" nie potwierdził tej informacji.

Inwestycja w klub z tego rejonu Wojciechowskiego wydaje się o tyle realna, że zaangażowany jest on w budowę w pobliskim Szczecinie wieżowca Hanza Tower. Niedawno pod tą nazwą biznesmen był jednym ze sponsorów turnieju tenisowego w tym mieście. Flota byłaby dla ex-właściciela Polonii tańsza niż także szukająca sponsora strategicznego Pogoń i bardziej skora do przyjęcia go do klubu.

Z drugiej strony Wojciechowski po odejściu z Konwiktorskiej zapowiadał, że do piłki nożnej już nie wróci, bo ma jej - po polonijnym doświadczeniu - dość. Ale przez sześć lat zaangażowania w "Czarne Koszule" pokazał, że często zdanie zmienia.

Wojciechowski właścicielem Polonii był w latach 2006-2012. Jego największym osiągnięciem było zajęcie czwartego miejsca w lidze w 2009 roku, mimo że co roku w zespół zainwestował grube miliony. Gdy latem sprzedał klub Ireneuszowi Królowi dług wewnętrzny Polonii wyniósł aż 61 milionów złotych. Nie tylko z tego powodu poprzedni właściciel zasłynął z mało profesjonalnego zarządzania - zmieniał co chwila trenerów, wtrącał się w ich codzienną pracę, po nieudanych występach sam wysyłał piłkarzy do rezerw. "Zwieńczeniem" takiej formy kierowania klubem i nie liczenia się z nikim i niczym był zamiar sprzedaży drużyny Polonii do Katowic.