Sport.pl

Polonia Stokowca gra totalnie. "Widać, że sprawia im to radość"

PRZEGLĄD PRASY. - W końcu da się patrzeć na Polonię. Wcześniej nie byłem w stanie, to była taka prostacka gra. A dziś drużyna szokuje pozytywnie. Ta ekipa sklecona metodą chałupniczą gra totalnie. W końcu widać, że sprawia im to radość - mówi Rudolf Kapera z warszawskiej AWF "Przeglądowi Sportowemu".
"Piotr Stokowiec ze swoją wizją rozjaśnił naszą ligę, dodał jej świeżości. Na każde spotkanie zespołu z Warszawy na stadion przy Konwiktorskiej przychodzi dzisiaj ponad 5 tys. ludzi. W poprzednim sezonie tyle mogły przyciągnąć jedynie Legia i Lech. Metoda Stokowca: grajmy futbol szybki, ofensywny i bezkompromisowy to nowy trend w polskiej piłce. Na razie nie wiadomo czy trwały" - zastanawia się "Przegląd Sportowy".

- W końcu da się patrzeć na Polonię. Wcześniej nie byłem w stanie, To była taka prostacka gra. A dziś drużyna szokuje pozytywnie. Ta ekipa sklecona metodą chałupniczą gra totalnie. W końcu widać, że sprawia im to radość - mówi gazecie Rudolf Kapera, wykładowca Stokowca z warszawskiej AWF.

Stokowiec odważnie postawił na młodych zawodników i opłaciło mu się to. Motorem napędowym nowej Polonii jest Paweł Wszołek, który tworzy znakomity ofensywny kwartet z Łukaszem Teodorczykiem, Władimirem Dwaliszwilim i Tomaszem Brzyskim.

Bezpieczeństwo zapewnia grupa doświadczonych obrońców kierowana przez ligowego wyjadacza Marcina Baszczyńskiego, a wszystko łączą nieco niedoceniani defensywni pomocnicy Łukasz Piątek i Adam Pazio.

"Może ta ofensywna gra to tylko kolejny sezonowy zryw, a może jakiś stały trend w polskim futbolu? Z punktu widzenia naszej piłki taki szkoleniowiec był potrzebny" - konkluduje gazeta.

Więcej o:
Komentarze (3)
Polonia Stokowca gra totalnie. "Widać, że sprawia im to radość"
Zaloguj się
 • eend

  Oceniono 4 razy 4

  Trzy rzeczy decydują o dobrej, porządnej grze POLONII WARSZAWA:
  primo - brak za plecami Dyzmy polskiego futbolu, majstra budowlanego Wojciechowskiego
  secundo - chłopakom się CHCE GRAĆ a nie celebrować
  tertio - trener MA JAJA I WIEDZĘ KTÓRĄ POTRAFI PRAKTYCZNIE WYKORZYSTAĆ
  tylko tyle, i aż tyle.
  POWODZENIA !!

 • andrzejaut

  Oceniono 7 razy 1

  Wcześniej grały gwiazdeczki, które marzyły bardziej o karierach w telewizyjnych show, niż na boisku. Teraz zostali ci co walczą. A propos show, widzieliscie występ Ronaldo we włoskim programie typu wybacz mi ? Mediował między skłóconymi matką i córką. Filmik i dokladniejszy opis tu:
  autwywalczyl.blox.pl/2012/11/Ronaldo-w-roli-rodzinnego-mediatora-we-wloskiej.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX