Sport.pl

Stokowiec czy Urban? Eksperci stawiają na trenera Polonii

Piotr Stokowiec czy Jan Urban? Z tej dwójki, według ekspertów piłkarskich, tytuł trenera października w polskiej ekstraklasie bardziej należy się szkoleniowcowi "Czarnych Koszul".
Trener Polonii Warszawa Piotr Stokowiec i szkoleniowiec Legii Jan Urban zostali nominowani do tytułu trenera października w konkursie organizowanym przez Ekstraklasę SA i Canal+ (trzecim nominowanym jest Adam Nawałka z Górnika Zabrze). Zapytaliśmy kilku ekspertów na kogo z dwójki stołecznych szkoleniowców stawiają w rywalizacji o tytuł trenera miesiąca.

Juskowiak: Stokowiec

- Bardziej zaskoczył mnie Piotr Stokowiec. Jan Urban w odróżnieniu od Stokowca już był trenerem w ekstraklasie, wiadomo czego się można po nim spodziewać. Obydwaj trenerzy pokazali w tym okresie bardzo dobrą pracę, ale ja bardziej bym docenił trenera Stokowca - twierdzi były napastnik Andrzej Juskowiak.

Smokowski: Urban

Niemały problem ze wskazaniem swojego faworyta miał Tomasz Smokowski, dyrektor redakcji sportowej Canal+. - To trudny wybór, obydwaj wpadają na metę łeb w łeb, musi zadecydować fotokomórka. Urban ma lepsze wyniki w październiku punktowo, bo Legia wygrała trzy mecze, a Polonia dwa. Stokowiec ma gorszy materiał i gorsze warunki, ale rozliczamy go za wyniki tylko z jednego miesiąca. Czysta arytmetyka decyduje, że stawiam na Urbana - mówi Smokowski.

Terlecki: Stokowiec

- Bardziej na ten tytuł zasłużył Piotr Stokowiec. Jan Urban ma najlepszy skład w lidze, przejął poukładany zespół, a Polonia była w rozsypce. Nikt się nie spodziewał, że zajmie miejsce w nawet w środku tabeli. Stokowiec ma swoją koncepcję i widać, że piłkarze ją realizują. Zawodnicy grają na swoich maksymalnych możliwościach i to jest zasługa trenera - ocenił były piłkarz Maciej Terlecki.

Mięciel: Stokowiec

Były legionista Marcin Mięciel stwierdza obiektywnie, że postawiłby na trenera Polonii. - Co prawda Legia Urbana wszystko teraz wygrywa, ale tutaj postawiłbym minimalnie o jeden punkt na Stokowca, bo ma słabszy skład. Poza tym Polonia miała problemy na początku sezonu, a trener to wszystko poukładał i zespół teraz pokazuje fajną piłkę. Widać rękę trenera w tej grze, ale też luz psychiczny zawodników i brak presji - ocenia Mięciel.

Który trener zasłużył na Nagrodę Miesiąca w październiku?
Więcej o: