Ukraiński napastnik na testach w Polonii. Bilans: 7 goli w 14 meczach

We wtorek trzydniowe testy w Polonii Warszawa rozpoczął 22-letni Ukrainiec Jewhen Radionow. Napastnik strzelił w tym sezonie 7 bramek w 14 spotkaniach w III lidze.
Radionow gra w obecnym sezonie w III-ligowym Ursusie Warszawa. W 14 meczach 22-letni Ukrainiec zdobył 7 goli. We wtorek razem z trzema innymi piłkarzami trafił na Konwiktorską, gdzie przechodzi testy.

Jak pisze oficjalna strona zespołu ksppolonia.pl wysoki napastnik (186 cm wzrostu) wyróżniał się na wtorkowym treningu dobrą grą głową. - To zdecydowanie najlepszy zawodnik ligi, który poziomem przerasta tę klasę rozgrywkową - cytuje oficjalna strona klubowa Przemysława Kostyka, dyrektora sportowego Ursusa.

Co cechuje Radionowa? - Przede wszystkim charakter. Ma zdrowe podejście do gry, wie, czego chce. Jest tytanem pracy. Przed treningami często sam wychodził na boisko, żeby popracować nad dynamiką. Do tego jest sympatyczny i komunikatywny. Nie zadziera nosa, nie jest zarozumiały. Jeśli strzeli jedną bramkę, złości się, że nie strzelił trzech - opisuje Ukraińca Kostyk.

Napastnik niedawno był testowany przez pierwszoligową Olimpię Grudziądz. W Polonii na testach ma spędzić trzy dni.