Transfery. Paweł Wszołek przejdzie do Hannoveru 96?

Piłkarz Polonii Warszawa Paweł Wszołek ma przejść testy medyczne w klubie niemieckiej Bundesligi Hannover 96. Rzecznik klubu Alex Jakob potwierdził w rozmowie z serwisem kicker.de chęć zatrudnienia Polaka.
Jak podał serwis Weszlo.com Paweł Wszołek ma wkrótce przejść testy medyczne w Hanowerze. "Warunki transferu zostały ustalone, a badania powinny być formalnością. Transfer uważamy za przesądzony" - pisze serwis. Hannover 96 miałby zapłacić za niespełna 21-letniego pomocnika Polonii i reprezentacji Polski 1,5 mln euro.

Zamiar zatrudnienia Wszołka potwierdził niemieckiemu serwisowi kicker.de rzecznik prasowy klubu Alex Jakob. Jeśli tylko Polak przejdzie testy medyczne, ma podpisać kontrakt z klubem z Dolnej Saksonii. Według serwisu kicker.de Wszołek miałby być alternatywą dla kontuzjowanego Larsa Stindla.

Według niemieckiej gazety "Hannoversche Allgemeine Zeitung" Wszołek ma przejść testy medyczne już w środę. "Kwestia przenosin Pawła do Hannoveru jest praktycznie pewna. Przeszkodzić w tym mogłyby ewentualnie negatywne wyniki testów medycznych, jednak Paweł nie złożył jeszcze podpisu na kontrakcie" - pisze oficjalny fanpage Wszołka na Facebooku. Natomiast w samej Polonii informacja o transferze wywołała spore zaskoczenie.

Wcześniej dyrektor sportowy Hannoveru 96 Jörg Schmadtke w rozmowie z serwisem internetowym niemieckiej regionalnej telewizji NDR nie ukrywał, że szuka nowych zawodników w polskich klubach. Po dwóch niedawnych wzmocnieniach klub z Bundesligi potrzebuje jeszcze dwóch piłkarzy na pozycje defensywnego pomocnika i skrzydłowego. Schadtke zapowiadał, że "chodzi raczej o mniej znanych piłkarzy".

Pod koniec grudnia serwis kicker.de informował , że na liście życzeń zespołu z Hanoweru są Michał Żyro z Legii i Paweł Olkowski z Górnika Zabrze. W Hannoverze 96, który zajmuje po rundzie jesiennej 11. miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy, gra m.in. Artur Sobiech.

Paweł Wszołek zdobył w rundzie jesiennej dla Polonii pięć bramek w 15 meczach. Trzy razy zagrał w reprezentacji Polski.