Dyrektor sportowy Hannoveru 96: Menedżer Wszołka zbyt mocno forsował ten transfer

- Chłopak chyba się trochę wystraszył tej sytuacji. Widocznie menedżer zawodnika zbyt mocno forsował ten transfer - komentuje w rozmowie z serwisem kicker.de zamieszanie wokół Pawła Wszołka dyrektor sportowy Hannoveru 96 Jörg Schmadtke.
We wtorek wieczorem media obiegła informacja, że Paweł Wszołek trafi do niemieckiego klubu Hannover 96. Następnego dnia sam zainteresowany zdementował tę wiadomość i zamiast na testy medyczne do Hanoweru udał się na trening Polonii. - Zostaję w Polonii, ale nic więcej nie chcę mówić - powiedział "Gazecie" Wszołek.

Według informacji niemieckiego serwisu kicker.de kluby wcześniej doszły do porozumienia w sprawie kwoty odstępnego, która miała wynieść około 1,5 mln euro. Piłkarz miał podpisać kontrakt do 2016 roku.

Sprawę nieudanego transferu skomentował Jörg Schmadtke, dyrektor sportowy Hannoveru 96, który przebywa z zespołem na zgrupowaniu w Portugalii. - Chłopak chyba się trochę wystraszył tej sytuacji. Widocznie menedżer zawodnika zbyt mocno forsował ten transfer - powiedział "Kickerowi" Schmadtke.

Agent piłkarza, Jarosław Kołakowski, dał Wszołkowi niecałą dobę na podjęcie decyzji. Zawodnik naradzał się we wtorek wieczorem z rodziną, przyjaciółmi i kolegami, a następnego dnia został wezwany na rozmowę do klubu. Po prawie dwugodzinnych rozmowach m.in. z dyrektorami sportowymi Polonii i menedżerem wszyscy wyszli na plac przed budynkiem klubowym. To tam Kołakowski namawiał jeszcze Wszołka do wyjazdu.

Według niemieckiego serwisu Wszołek mógłby w drużynie z Hanoweru od razu zastąpić na skrzydle leczącego przewlekłą kontuzję Larsa Stindla. Dziennikarze zastanawiają się teraz, czy jeszcze uda się namówić Polaka do zmiany barw klubowych w styczniu czy może dopiero w czerwcu. Nie wykluczają też, że klub z Bundesligi w ogóle zrezygnuje z Wszołka. - Nie jest wykluczone, że będziemy musieli zdecydować się na inną opcję - mówi "Kickerowi" Schmadtke.

Czy Paweł Wszołek dobrze robi zostając w Polonii, mimo oferty z Hannoveru?