Sport.pl

Transfery. Paweł Wszołek: Nikt nie liczył się z moim zdaniem

kz, "Przegl±d Sportowy"
12.01.2013 , aktualizacja: 13.01.2013 20:57
A A A
Paweł Wszołek w starciu z Peterem Hricko

Paweł Wszołek w starciu z Peterem Hricko (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

PRZEGLˇD PRASY. - Wszystko zostało jednak Ľle przeprowadzone. Nawet nie miałem czasu na to, by się zastanowić, odnie¶ć do czegokolwiek. Nikt nie liczył się z moim zdaniem - mówi o kulisach transferu do Hannoveru 96 w rozmowie z "Przegl±dem Sportowym" Paweł Wszołek, pomocnik Polonii Warszawa.
Warszawa.sport.pl na Twitterze - ¶ledĽ, będziesz na bież±co

Wszołkiem w zimowym okienku transferowym poważnie interesuje się Hannover 96. Niemiecki klub oferował za 20-letniego piłkarza 1,5 miliona euro, ale sam zainteresowany w ¶rodę zdecydował, że rundę wiosenn± spędzi w Polonii.

- Jestem gotowy na to, by wyjechać z Polski. Podobała mi się perspektywa gry w Hannoverze. Byłem bardzo zainteresowany tym transferem. Bo kto by nie chciał wyjechać do czołowej ligi ¶wiata i grać w drużynie uczestnicz±cej w europejskich pucharach? Wszystko zostało jednak Ľle przeprowadzone. Nawet nie miałem czasu na to, by się zastanowić, odnie¶ć do czegokolwiek. Nikt nie liczył się z moim zdaniem - zdradza kulisy w rozmowie z "Przegl±dem Sportowym" Wszołek.

- Cała akcja trwała 20 godzin. Dostałem informację wieczorem, że czeka już na mnie kontrakt. Przedstawiono mi go. Nie miałem prawa niczego negocjować. Następnego dnia po treningu pojawiła się kolejna informacja: jedziemy podpisać kontrakt. Tak to powinno wygl±dać?! - irytuje się 20-letni zawodnik.

- Wszyscy mówi±, że poszło o moj± pensję. Nieprawda. Kontrakt był po prostu słaby jak na niemieckie realia. Ale to nie było akurat wcale takie ważne. Istotniejsze było to, co ustal± pomiędzy sob± prezesi. To wszystko, co mogę powiedzieć. Nie chcę nikogo krytykować. Jestem bogatszy o pewne do¶wiadczenia - zapewnia Wszołek, który nie wyklucza zagranicznego transferu.

- Na razie postanowiłem, że zostaję. O tym, co będzie latem, porozmawiamy latem. Muszę zagrać dobr± rundę wiosenn± w naszej ekstraklasie, żeby mieć podstawy do tego, by wytransferować się po sezonie. Latem jest poza tym dużo łatwiej o transfer. I lepiej odej¶ć wła¶nie po zakończeniu rozgrywek, aby dobrze przygotować się przed nowym sezonem - kończy reprezentant Polski.

Dyrektor sportowy Hannoveru 96 przylatuje do Warszawy

Dyrektor sportowy Hannoveru 96 Jörg Schmadtke chce osobi¶cie porozmawiać z Pawłem Wszołkiem - poinformował w pi±tek serwis kicker.de.

Jörg Schmadtke już opu¶cił zgrupowanie niemieckiej drużyny w Portugalii i udał się do Niemiec. Według informacji "Kickera" w sobotę ma przyjechać do Warszawy, aby osobi¶cie porozmawiać z Wszołkiem na temat jego ewentualnego transferu z Polonii do Hannoveru 96. Schmadtke chce wyja¶nić zamieszanie, jakie powstało wokół tej sytuacji, i przekonać 20-latka do przenosin do Niemiec jeszcze w styczniu.

PYTANIE Czy Paweł Wszołek dobrze robi zostaj±c w Polonii, mimo oferty z Hannoveru?

 tak
 nie
Zobacz także
 • 1
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • qznia

  Oceniono 215 razy 211

  Nie daj się sprzedać jak worek kartofli.
  Jeste¶ warto¶ciowym człowiekiem, ¶wietnym piłkarzem.
  Wywal swojego managera, mam wrażenie że nie reprezentuje Ciebie tylko swoje kieszenie i konto.

 • morpheus77

  Oceniono 165 razy 161

  Brawo!!! Młody chłopak z głow± na karku... za takie co¶ manager out!!! złotówa pieprzona!!!!

 • stanislaw-z-lodzi

  Oceniono 120 razy 116

  Brawo Paweł! Jeste¶ go¶ć i jeste¶ m±drzejszy niż te wszystkie menadżery i "dziennikarze". Karierę zrobisz i tak, a szacunek jest ważniejszy niż kasa.

 • warsawblade

  Oceniono 26 razy 26

  Paweł - dobra decyzja, pokaż więcej w Polonii i w kadrze, a wtedy będziesz miał w czym wybierać i nie na wariackich papierach . I uważaj na pseudo-opiekunów którzy tylko my¶l± jak szybko zarobić na Tobie wysyłaj±c Cię byle jak najszybciej z Polski. Masz na to jeszcze rok / dwa lata, aby przenie¶ć się do dobrego klubu... Pracuj nad form± na wiosnę!

 • cep_0

  Oceniono 24 razy 22

  No wła¶nie, co znaczy piłkarz???????????????.
  NIC, GÓ.NO.

  Ale jego menadżer, klub chc± zarobić, więc piłkarz jest tylko gnojem bo się sprzeciwił.
  Podobnie wykończono jaki¶ czas temu jednego z najzdolniejszych polskich piłkarzy. a obecnie manipuluj± R Lewandowskim (jest to moja ocena sytuacji), bo liczy się tylko kasa tu i teraz.

 • mjetker

  Oceniono 18 razy 18

  szacun chlopaku za ta decyzje i niewazne dla jakiego klubu grasz.

 • sencho

  Oceniono 24 razy 14

  jasne że dobrze zrobił, "nie będzie niemiec pluł nam w twarz" :P niech się ogarn± i trochę szacunku okaż±, zarówno niemcy jak i manager, ten ostatni rzeczywi¶cie do wymiany

 • socrates11

  Oceniono 17 razy 13

  I doczekalismy - ach te ostatnie lata - czasów gdy cudowne dzieci PMSz odmawiaj± niedopracowanym ofertom z Europy

 • ergosumek

  Oceniono 7 razy 1

  Nie jest wykluczone, że Polonia sie posypie (Dwaliszwili, Teodorczyk, Baszczyński) i zacznie grać o utrzymanie w ekstraklasie, wtedy Wszołek za wiele nie pokaże, a zmarnuje rok, patrz±c oczywi¶cie z punktu widzenia jego interesów.

  Jak Niemiec specjalnie przyjeżdża, to niech z nim wynegocjuje ile sie da i ucieka z Polonii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX