Transfery. Paweł Wszołek: Nikt nie liczył się z moim zdaniem

Paweł Wszołek w starciu z Peterem Hricko

Paweł Wszołek w starciu z Peterem Hricko (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. - Wszystko zostało jednak źle przeprowadzone. Nawet nie miałem czasu na to, by się zastanowić, odnieść do czegokolwiek. Nikt nie liczył się z moim zdaniem - mówi o kulisach transferu do Hannoveru 96 w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Paweł Wszołek, pomocnik Polonii Warszawa.
Warszawa.sport.pl na Twitterze - śledź, będziesz na bieżąco

Wszołkiem w zimowym okienku transferowym poważnie interesuje się Hannover 96. Niemiecki klub oferował za 20-letniego piłkarza 1,5 miliona euro, ale sam zainteresowany w środę zdecydował, że rundę wiosenną spędzi w Polonii.

- Jestem gotowy na to, by wyjechać z Polski. Podobała mi się perspektywa gry w Hannoverze. Byłem bardzo zainteresowany tym transferem. Bo kto by nie chciał wyjechać do czołowej ligi świata i grać w drużynie uczestniczącej w europejskich pucharach? Wszystko zostało jednak źle przeprowadzone. Nawet nie miałem czasu na to, by się zastanowić, odnieść do czegokolwiek. Nikt nie liczył się z moim zdaniem - zdradza kulisy w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Wszołek.

- Cała akcja trwała 20 godzin. Dostałem informację wieczorem, że czeka już na mnie kontrakt. Przedstawiono mi go. Nie miałem prawa niczego negocjować. Następnego dnia po treningu pojawiła się kolejna informacja: jedziemy podpisać kontrakt. Tak to powinno wyglądać?! - irytuje się 20-letni zawodnik.

- Wszyscy mówią, że poszło o moją pensję. Nieprawda. Kontrakt był po prostu słaby jak na niemieckie realia. Ale to nie było akurat wcale takie ważne. Istotniejsze było to, co ustalą pomiędzy sobą prezesi. To wszystko, co mogę powiedzieć. Nie chcę nikogo krytykować. Jestem bogatszy o pewne doświadczenia - zapewnia Wszołek, który nie wyklucza zagranicznego transferu.

- Na razie postanowiłem, że zostaję. O tym, co będzie latem, porozmawiamy latem. Muszę zagrać dobrą rundę wiosenną w naszej ekstraklasie, żeby mieć podstawy do tego, by wytransferować się po sezonie. Latem jest poza tym dużo łatwiej o transfer. I lepiej odejść właśnie po zakończeniu rozgrywek, aby dobrze przygotować się przed nowym sezonem - kończy reprezentant Polski.

Dyrektor sportowy Hannoveru 96 przylatuje do Warszawy

Dyrektor sportowy Hannoveru 96 Jörg Schmadtke chce osobiście porozmawiać z Pawłem Wszołkiem - poinformował w piątek serwis kicker.de.

Jörg Schmadtke już opuścił zgrupowanie niemieckiej drużyny w Portugalii i udał się do Niemiec. Według informacji "Kickera" w sobotę ma przyjechać do Warszawy, aby osobiście porozmawiać z Wszołkiem na temat jego ewentualnego transferu z Polonii do Hannoveru 96. Schmadtke chce wyjaśnić zamieszanie, jakie powstało wokół tej sytuacji, i przekonać 20-latka do przenosin do Niemiec jeszcze w styczniu.

Czy Paweł Wszołek dobrze robi zostając w Polonii, mimo oferty z Hannoveru?
Komentarze (11)
Transfery. Paweł Wszołek: Nikt nie liczył się z moim zdaniem
Zaloguj się
 • qznia

  Oceniono 215 razy 211

  Nie daj się sprzedać jak worek kartofli.
  Jesteś wartościowym człowiekiem, świetnym piłkarzem.
  Wywal swojego managera, mam wrażenie że nie reprezentuje Ciebie tylko swoje kieszenie i konto.

 • morpheus77

  Oceniono 165 razy 161

  Brawo!!! Młody chłopak z głową na karku... za takie coś manager out!!! złotówa pieprzona!!!!

 • stanislaw-z-lodzi

  Oceniono 120 razy 116

  Brawo Paweł! Jesteś gość i jesteś mądrzejszy niż te wszystkie menadżery i "dziennikarze". Karierę zrobisz i tak, a szacunek jest ważniejszy niż kasa.

 • warsawblade

  Oceniono 26 razy 26

  Paweł - dobra decyzja, pokaż więcej w Polonii i w kadrze, a wtedy będziesz miał w czym wybierać i nie na wariackich papierach . I uważaj na pseudo-opiekunów którzy tylko myślą jak szybko zarobić na Tobie wysyłając Cię byle jak najszybciej z Polski. Masz na to jeszcze rok / dwa lata, aby przenieść się do dobrego klubu... Pracuj nad formą na wiosnę!

 • cep_0

  Oceniono 24 razy 22

  No właśnie, co znaczy piłkarz???????????????.
  NIC, GÓ.NO.

  Ale jego menadżer, klub chcą zarobić, więc piłkarz jest tylko gnojem bo się sprzeciwił.
  Podobnie wykończono jakiś czas temu jednego z najzdolniejszych polskich piłkarzy. a obecnie manipulują R Lewandowskim (jest to moja ocena sytuacji), bo liczy się tylko kasa tu i teraz.

 • mjetker

  Oceniono 18 razy 18

  szacun chlopaku za ta decyzje i niewazne dla jakiego klubu grasz.

 • sencho

  Oceniono 24 razy 14

  jasne że dobrze zrobił, "nie będzie niemiec pluł nam w twarz" :P niech się ogarną i trochę szacunku okażą, zarówno niemcy jak i manager, ten ostatni rzeczywiście do wymiany

 • socrates11

  Oceniono 17 razy 13

  I doczekalismy - ach te ostatnie lata - czasów gdy cudowne dzieci PMSz odmawiają niedopracowanym ofertom z Europy

 • ergosumek

  Oceniono 7 razy 1

  Nie jest wykluczone, że Polonia sie posypie (Dwaliszwili, Teodorczyk, Baszczyński) i zacznie grać o utrzymanie w ekstraklasie, wtedy Wszołek za wiele nie pokaże, a zmarnuje rok, patrząc oczywiście z punktu widzenia jego interesów.

  Jak Niemiec specjalnie przyjeżdża, to niech z nim wynegocjuje ile sie da i ucieka z Polonii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX