Transfery. Dyrektor sportowy Hannoveru 96 ostro o Wszołku: "On nas okłamał"!

PRZEGLĄD PRASY. - Nie możemy skontaktować się z zawodnikiem. Będziemy dochodzić swoich racji na drodze prawnej, zgłosimy sprawę do UEFA. On nas okłamał - mówi o Pawle Wszołku na łamach niemieckiego "Bilda" dyrektor sportowy Hannoveru 96 Jörg Schmadtke.
Niemiecka bulwarówka "Bild" nie zostawia suchej nitki na Pawle Wszołku. Jego decyzję o pozostaniu w Polonii i rezygnacji z transferu do Hannoveru 96 nazywa "arcybezczelną". Gazeta pisze, że Wszołek po raz drugi zostawił na lodzie klub z Bundesligi.

Wszołek miał w środę przejść badania medyczne i w przypadku pozytywnych wyników podpisać kontrakt z Hannoverem 96. Niemiecki klub za 20-letniego piłkarza miał zapłacić 1,5 mln euro. - Nigdzie nie lecę. Jadę za to na zgrupowanie Polonii Warszawa do Cetniewa - powiedział we wtorek w rozmowie z serwisem Przegladsportowy.pl Wszołek.

"Bild" przytacza słowa dyrektora sportowego Hannoveru 96 Jörga Schmadtke, który po wizycie w Warszawie miał namówić Wszołka do transferu: "Doszliśmy do porozumienia. Piłkarz w środę przyleci do Hanoweru, aby przejść testy medyczne". Według Schmadtke zawodnik Polonii chciał jeszcze porozmawiać z mieszkającą w Gdańsku matką, dlatego nie przyleciał od razu do Niemiec, ale miał to zrobić w środę. Dyrektor sportowy powiedział "Bildowi", że podpisał już w Warszawie z Wszołkiem umowę transferową.

- Nie możemy skontaktować się z zawodnikiem. Wszystko wskazuje na to, że piłkarz sądzi, że nie musi się stawić w Hanowerze. Będziemy dochodzić swoich racji na drodze prawnej, zgłosimy sprawę do UEFA. On nas okłamał - mówił we wtorek "Bildowi" Schmadtke.