Teodorczyk: Jestem profesjonalistą. Chcę promować i siebie, i zespół

PRZEGLĄD PRASY. - W którym z tych zespołów bym na wiosnę nie wystąpił, będę profesjonalistą i nie odpuszczę. Gram na swoje nazwisko, to nie ma znaczenia, że podpisałem już umowę. Chcę promować i siebie, i zespół - mówi na łamach ?Przeglądu Sportowego? Łukasz Teodorczyk, zawodnik Polonii, który podpisał kontrakt z Lechem Poznań.
Napastnik Polonii Warszawa Łukasz Teodorczyk podpisał niedawno obowiązujący od 1 lipca kontrakt z Lechem Poznań. Niewykluczone, że zawodnik zagra przy Bułgarskiej już od rundy wiosennej, ale w tej sprawie muszą się dogadać ze sobą kluby.

- To decyzja władz Lecha i prezesa Polonii. W którym z tych zespołów bym na wiosnę nie wystąpił, będę profesjonalistą i nie odpuszczę. Gram na swoje nazwisko, to nie ma znaczenia, że podpisałem już umowę. Chcę promować i siebie, i zespół - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Teodorczyk.

21-letni piłkarz pomimo podpisania kontraktu z Lechem nie został przesunięty do drużyny Młodej Ekstraklasy, trenuje i gra z pierwszą drużyną. Doszedł już do pełni sił po kontuzji kolana, a w sobotę strzelił gola w sparingu z Arką Gdynia. W poniedziałek napastnik otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na lutowy mecz z Rumunią.

- To decyzja prezesa i sztabu szkoleniowego, że zostałem przy pierwszej drużynie. Cieszę się, że mogę pracować w normalnych warunkach, na pełnych obrotach, co po operacji wcale nie było takie oczywiste. Szybko doszedłem do siebie, od tygodnia trenuję normalnie z drużyną. Dobrze się czuję, stąd to powołanie do kadry - dodał piłkarz.