Remis Polonii, dwa gole Teodorczyka

W swoim ostatnim sparingu w Turcji Polonia zremisowała ze słowacką Senicą 2:2. Oba gole dla ?Czarnych Koszul" zdobył Łukasz Teodorczyk
Poloniści rozpoczęli to spotkanie w składzie: Pawełek - Tosik, Morozov, Baran, Pazio - Przybecki, Hołota, Gliński, Wszołek - Gołębiewski, Tarnowski. W drugiej połowie pojawili się m.in. testowani Igor Jugović i Uros Derić. To właśnie Derić wypracował jedynego gola dla "Czarnych Koszul". Serb przeprowadził rajd prawym skrzydłem, wyłożył piłkę Teodorczykowi, który z pięciu metrów nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Pierwsza bramka padła już w 9. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawełka pokonał Brabec. Drugiego gola strzeliła Senica w 86. minucie. Gdy wydawało się, że poloniści poniosą siódmą porażkę w okresie przygotowawczym, kapitalnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Teodorczyk. Reprezentant Polski imponuje wysoką formą w ostatnich tygodniach. 2 lutego, w meczu kadry, również zaliczył dwa trafienia.

Z niezłej strony pokazał się także Miłosz Przybecki. 21-latek popisał się kilkoma przebojowymi akcjami. W 26. minucie jego strzał zatrzymał bramkarz rywala, tuż przed przerwą młodego skrzydłowego zablokował obrońca.

Polonia - Senica 2:2
Teodorczyk 58., 90.

Polonia: I połowa: Pawełek - Tosik, Morozov, Baran, Pazio - Przybecki, Hołota, Gliński, Wszołek - Gołębiewski, Tarnowski; II połowa: Pawełek - Kopciński, Szymanek, Baran, Luksa - Wrzesiński, Jugović, Michalski, Tarnowski (70. Kiełb) - Teodorczyk, Derić