Sport.pl

Polonia Warszawa straci kolejnych piłkarzy? Za tydzień decyzja

PRZEGLĄD PRASY. Łukasz Piątek i Aleksandar Todorovski mogą wkrótce odejść z Polonii Warszawa. - Sprawa dotycząca rozwiązania ich kontraktów odbędzie się 13 marca - poinformowała na łamach ?Przeglądu Sportowego? mecenas Agata Wantuch.
Kilku piłkarzy Polonii, którzy najbardziej narzekali na zaległości finansowe, odeszło już z klubu. Ostatnio do Śląska Wrocław przeszedł Adam Kokoszka. W grupie piłkarzy, którzy zbuntowali się na zgrupowaniu w Turcji i opuścili wcześniej obóz, był Łukasz Piątek, a Aleksandar Todorovski nie dołączył do drużyny po meczu reprezentacji Macedonii. Obaj piłkarze nadal grają w Polonii, ale według "Przeglądu Sportowego" za tydzień mogą opuścić klub.

- Sprawa dotycząca rozwiązania ich kontraktów odbędzie się 13 marca - powiedziała gazecie reprezentująca piłkarzy mecenas Agata Wantuch. Tylko jeśli właściciel Polonii Ireneusz Król spłaci całe zadłużenie wobec tych piłkarzy, to Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych może uznać, że nie ma podstaw do rozwiązania kontraktów z winy klubu. W przeciwnym wypadku piłkarze będą wolnymi zawodnikami i będą mogli podpisać kontrakty z nowymi drużynami. Okno transferowe zakończyło się z końcem lutego, ale ten termin nie obowiązuje w przypadku rozwiązania przez PZPN umów z winy klubu.

- Jeśli byłyby wypłacone takie kwoty, które wykluczałyby możliwość rozwiązania kontraktów, zmuszeni bylibyśmy cofnąć te wnioski. Ale do tej pory niestety nie wpłynęły - twierdzi Wantuch.

W czwartek PZPN ma zająć się sprawą innego piłkarza "Czarnych Koszul" Edgara Caniego, który już zdążył zadebiutować w barwach Catanii w meczu z Interem Mediolan. Według Polonii klub nie rozwiązał z nim umowy, natomiast piłkarz twierdzi, że w związku z zaległościami finansowymi jednostronnie wypowiedział kontrakt w grudniu i mógł podpisać umowę z nowym klubem.

Więcej o:
Komentarze (2)
Polonia Warszawa straci kolejnych piłkarzy? Za tydzień decyzja
Zaloguj się
 • baku-azan

  Oceniono 13 razy 9

  je*#ny Królik

 • qznia

  Oceniono 6 razy 4

  Oj tam, oj tam. Piątek i Todor marzą o przejściu do DOlcana albo Ruchu i zamiast grać o mistrza Polski , spełnią swoje marzenie i będą grac o nic.
  Brednie piszecie.No ale skoro Polonii idzie dobrze, lepiej niż pieszczochom mediów Lechowi i Legii to trzeba zgnoić, ztrepować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX