Derby Warszawy dla Legii. Ljuboja i Furman dali legionistom zwycięstwo

Po emocjonującym meczu Legia pokonała w 56. ligowych derbach Warszawy Polonię 2:1. Bramki dla Legii zdobyli Danijel Ljuboja i Dominik Furman, dla Polonii - Łukasz Piątek.
Sobotnie derby na stadionie przy Konwiktorskiej zaczęły się od przewagi Legii, ale to Polonia przeprowadziła pierwszą groźną akcję w meczu. W 4. minucie po szybkiej kontrze Hołota strzelił na bramkę Legii, Kuciak obronił jego uderzenie i po chwili dobitkę Przybeckiego. Legia odpowiedziała dwiema akcjami ze skrzydeł. Najpierw z lewej strony dośrodkował Kosecki, ale Danijel Ljuboja uderzył piłkę... klatką piersiową, Sebastian Przyrowski odruchowo wybronił ten strzał nogą. Potem z prawej strony dośrodkowywał Radović i znów głową uderzał Ljuboja, ale za słabo. Legia większość akcji przeprowadzała prawą stroną, aktywny był szczególnie Bartosz Bereszyński. W pierwszej połowie legioniści mieli niewielką przewagę w strzałach i posiadaniu piłki, ale wynik przy Konwiktorskiej do przerwy wciąż był bezbramkowy.

"Do trzech razy sztuka" - mógł sobie powiedzieć Ljuboja po przerwie. Przyrowski po dośrodkowaniu jednego z legionistów wypuścił piłkę z rąk, dopadł do niej Tomasz Jodłowiec, który dośrodkował do Danijela Ljuboi, a Serb bez problemu z bliska umieścił ją w siatce. Fatalny błąd bramkarza "Czarnych Koszul".

Świetną okazję do wyrównania Polonia miała w 65. minucie. Miłosz Przybecki dośrodkował z prawego skrzydła, Łukasz Piątek przedłużył lot piłki głową, a Paweł Wszołek uderzył, również głową, minimalnie obok słupka bramki Kuciaka. Końcówka derbów rozgrzała publiczność na stadionie Polonii. W 87. minucie Piątek zdobył gola głową po akcji Przybeckiego i Wszołka. Radość polnistów nie trwała jednak długo. Wprowadzony po przerwie za Łukasika Dominik Furman wykorzystał świetne dośrodkowanie Ivicy Vrdoljaka w doliczonym czasie gry i również głową umieścił piłkę w siatce bezradnego Przyrowskiego.

Polonia - Legia 1:2. Bramki: Łukasz Piątek (87.) - Danijel Ljuboja (52.), Dominik Furman (90.).

Skład Polonii: Przyrowski, Tosik, Todorovski, Baran, Morozov, Pazio (Daniel Gołębiewski 60.), Przybecki, Hołota, Piątek, Kiełb (Paweł Tarnowski 67.), Wszołek Rezerwowi Wrzesiński, Grzelczak, Olczak, Gołębiewski, Szymanek, Tarnowski, Michalski

Skład Legii: Kuciak, Wawrzyniak, Jodłowiec, Astiz, Bereszyński, Vrdoljak, Łukasik (Dominik Furman 64.), Kosecki, Ljuboja, Radović, Dwaliszwili (Marek Saganowski 74.).

Najlepszym piłkarzem Legii w derbach był...