Bogusław Kaczmarek: Wojciechowski był skarbem dla Polonii, a mógłby być dla całej piłki

PRZEGLĄD PRASY. Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek udzielił wywiadu ?Rzeczpospolitej?, w którym kilka słów poświęcił warszawskim zespołom. - Cierpliwość jest dla futbolu cnotą. Dlatego szanuję takich ludzi jak Mariusz Walter - powiedział gazecie Kaczmarek.
Kaczmarek to najstarszy trener pracujący obecnie w ekstraklasie. Cztery lata temu prowadził przez kilka kolejek Polonię. Wtedy warszawski klub, finansowany przez Józefa Wojciechowskiego, był jednym z najbogatszych w lidze. - Wojciechowski był skarbem dla Polonii, a mógłby być dla całej piłki. On to lubił i wydawał swoje miliony. Ale otoczył się doradcami, z których prawie każdy na wszystkim się znał, wszystko wiedział. Wojciechowski im ufał, wydawał kolejne miliony, a sukcesów nie było - mówi o tłustych czasach przy Konwiktorskiej Kaczmarek.

Przeciwieństwem Wojciechowskiego jest właściciel Legii Mariusz Walter, którego trener Lechii docenia za cierpliwość. - To jest gość z kulturą i klasą, wiedzący, że budowa klubu i drużyny to nie jest pieczenie babki na drożdżach. Gdyby więcej było takich ludzi jak on, a nie nowobogackich, polska piłka wyglądałaby znacznie lepiej - twierdzi Kaczmarek.

Legia za czasów rządów stabilna zarówno finansowo, jak i organizacyjnie Waltera sięgnęła po mistrzostwo tylko raz. - A powinna być niepokonana przez cztery ostatnie sezony - uważa Kaczmarek. Ale w Legii jest za dużo konfliktów. Kibice obrażają się na piłkarzy, zarząd na kibiców, kibice na właścicieli i tak w kółko. Trudno pracować w takich warunkach - powiedział gazecie Kaczmarek.