Sport.pl

Szkoda, że ci piłkarze odejdą, czyli oceny Polonii za mecz z Zagłębiem

Sześciu piłkarzy Polonii zasłużyło w Lubinie na ocenę "dobry", pięciu - na "dostateczny". Szkoda, że ci najlepsi z Polonii po sezonie odejdą...
Rusz się. Zaplanuj aktywny tydzień w Warszawie

Mariusz Pawełek - 4. Bezbłędny mecz bramkarza Polonii. Wszystko wyłapywał, znakomita interwencja przy strzale Woźniaka.

Aleksandar Todorovski - 4. Prawy obrońca z reprezentacji Macedonii w ostatnich meczach solidnie pracuje na kontrakt w nowym klubie. W oka mgnieniu przenosi się z defensywy do ataku i na odwrót. Podaje w pole karne z precyzją środkowego pomocnika wielkiej klasy. Szkoda, gdyby miał odejść z Polonii. Jak wielu innych...

Igor Morozow - 4. W pierwszej połowie to się nie napracował, ale w drugiej był tam, gdzie powinien.

Martin Baran - 4. Nie dopuszczał do strzałów, kilka razy próbował odważnie wyjść z piłką do przodu. Tak, jak w przypadku Morozowa - niemal bezbłędny. Ciekawy ten sojusz estońsko-słowacki na środku obrony Polonii.

Adam Pazio - 3. Najlepszy mecz 21-letniego obrońcy w tej rundzie, choć też jeszcze to nie było to, co jesienią. Jeszcze nie ta dynamika i efektywność w ataku. Ale kąśliwe uderzenie w pierwszej połowie, potem kilka odważnych wejść i podań na połowę rywala.

Miłosz Przybecki - 4. Najbardziej niepokojąca informacja, to kontuzja polonijnego sprintera. Nie dokończył spotkania, może jego właśnie zabrakło najbardziej w ostatnich minutach? Pełni taką rolę w drużynie jak jeszcze niedawno Paweł Wszołek. Wszędzie go pełno, każde jego dojście do piłki zwraca uwagę i widzów i rywali. Tym razem nie imponował szybkością, ale podaniami, rozgrywaniem akcji. To najlepszy piłkarz tej rundy w Polonii, nowa jej gwiazda. Tylko na pół roku?

Tomasz Hołota - 3. Grał bardziej z przodu, świetnie rozegrał jedną akcję z Grzelczakiem. W destrukcji bez zarzutu.

Łukasz Piątek - 4. To on dał podanie do Gołębiewskiego w 91. minucie, ale ile napracował się w defensywie! Kolejny znakomity mecz kapitana Polonii.

Jakub Tosik - 3. Jako defensywny pomocnik radzi sobie coraz lepiej, choć niczym spektakularnym w tym meczu się nie popisał.

Jacek Kiełb - 3. Gorsza ocena za egoizm, za złe decyzje pod bramką rywali. Zamiast strzału, dryblingi. Zamiast podania, strzał. To piłkarz o wyjątkowych ofensywnych walorach, ale brakuje mu czasami zmysłu do gry zespołowej.

Piotr Grzelczak - 3. Trenerzy w takich przypadkach chwalą piłkarzy za to, że dochodzą do sytuacji strzeleckich i za to wychowanka Widzewa trzeba pochwalić. Grzelczak miał dwie stuprocentowe okazje, ale je zmarnował. I za to, że przynajmniej jednej z nich nie wykorzystał, wypada go zganić. Z meczu na meczu ten zawodnik ewoluuje we właściwym kierunku. Dla niego sezon kończy się za wcześnie.

Paweł Wszołek, Paweł Tarnowski i Daniel Gołębiewski grali za krótko.Więcej o:
Komentarze (2)
Szkoda, że ci piłkarze odejdą, czyli oceny Polonii za mecz z Zagłębiem
Zaloguj się
 • qznia

  Oceniono 10 razy 10

  Wszyscy odejdą. Chyba że wydarzy się cud.

 • qznia

  Oceniono 11 razy 7

  O jak miło, ocenki już są. Dzięki. Tosik zagrał dobry mecz - czwórka, Morozov świetnie -piątka.
  Kiełb trochę zbyt podwórkowo, wolno, kółeczka, barokowa oprawa, zamiast przyśpieszyć grę zwalnia, gra egoistycznie, dwukrotnie nie podał piłki lepiej ustawionym partnerom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX