Sport.pl

Polonia Warszawa. Stowarzyszenie skieruje wniosek do prokuratury przeciwko Królowi?

- To było oczywiste, wcale mnie to nie dziwi. Skoro nie płacił od kilku miesięcy, dlaczego miałby zapłacić teraz. My dalej działamy, jutro się zbieramy, a w przyszłym tygodniu zwołujemy konferencję prasową i przedstawimy nasze oficjalne stanowisko - powiedział prezes Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa Grzegorz Popielarz
Stowarzyszenie powstało pod koniec marca po to, żeby ratować Polonię przed upadkiem. W jego skład wchodzą: byli piłkarze, były prezes PZPN Michał Listkiewicz i trener reprezentacji Polski Jerzy Engel, kilku biznesmenów. Najprawdopodobniej to stowarzyszenie stanie się nowym właścicielem Polonii niezależnie od tego, w której lidze 101-letni klub wystąpi.

SKSPW, które próbowało przejąć klub od Króla jeszcze w chwili, kiedy ważyły się losy licencji, jest w posiadaniu dokumentów spółki KSP Polonia. Czy to oznacza, że skieruje wniosek do prokuratury przeciw Królowi w sprawie działania na szkodę spółki? - Za wcześnie, by o tym mówić - powiedział Popielarz.Więcej o:
Komentarze (12)
Polonia Warszawa. Stowarzyszenie skieruje wniosek do prokuratury przeciwko Królowi?
Zaloguj się
 • mm1911

  Oceniono 53 razy 39

  Popielarz dlaczego tej konferencji nie ma dziś.
  Czy coś Cię zaskoczyło?
  Dlaczego to nowe Stowarzyszenie jest ciągle zaskakiwane i ciągle nieprzygotowane.
  Chcecie rządzić Polonią, to dobrze ale Panowie DO ROBOTY.
  Nie ma ku... długiego łikendu!!

 • jackflowers

  Oceniono 32 razy 20

  Wsadzić Króla do lochów!!!!

 • noriakikassai

  Oceniono 52 razy 18

  To stowarzyszenie od początku nie miało pomysłu na nic, nie potrafiło nawet poprawnie napisać oświadczenia.

  Najbardziej mi się podoba ze w "Stowarzyszeniu Ratowników Polonii" są ci sami ludzie którzy w lipcu gorąco przekonywali kibiców żeby zawierzyli prezesowi Królowi. Organizowali spotkania z kibicami i przegłosowywali wotum zaufania dla nowego prezesa który jeszcze kilka dni wcześniej chciał przenieść ich klub do Katowic.

  To też o ile dobrze pamiętam ci sami ludzie którzy gorąco klaskali jak Wojciechowski przemalowywał Groclin w barwy Polonii a następnie uśmiercał ta prawdziwą Polonie gdy tylko nieliczni kibice z Konwiktorskiej twierdzili, że to hańba.

  Teraz znowu to oni staną się wybawicielami i ratownikami odradzającej się Polonii :))

  Ciekawe czy wśród kibiców Polonii znajda się tacy którzy potrafią wreszcie właściwie ocenić działalność w klubie takich Piekarzewskich, Listkiewiczów czy Engelów. Warto pamiętać ze to o takich działaczach do niedawna mówiło się w PZPN-ie "leśne dziadki" i to dzięki "leśnym dziadkom" przyspawanym do foteli polska piłka od lat jest w permanentnym kryzysie.

 • rucki

  Oceniono 14 razy 14

  Kiedy przepędzaliśmy go z Katowic, bo chciał z GieKSy zrobić Polonię Katowice, to niektórzy mówili, że tracimy życiową szansę dla naszego klubu. I co, kto miał wtedy rację? Król to szuja, a szuja szują pozostanie.

 • qsq

  Oceniono 6 razy 4

  nie do lochów, a do Komi - tam gdzie "robi biznesy" wtedy będzie dalej i od Polonii i od GKS

 • aa1000

  Oceniono 15 razy 3

  A gdzie było Stowarzyszenie jak Polonia kupowała licencję Groclinu?

  Od tamtego czasu już mogliby o własnych zdolnościach awansować do ekstraklasy.
  A tak kończy się cwaniactwo.
  A swoją drogą PZPN powinien zabronić takich transakcji [Lech podobnie się "uekstraklasił" kupując licencję Amiki].

 • wkw1916

  Oceniono 27 razy -11

  Co za brednie, ten klub nie ma 101 lat. Ten klub powstał w roku 2008 po wykupieniu i jednoczesnym zabiciu klubu Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Wtedy lamentu nie było? Wtedy wszystko było honorowe? Sytuacja jest sprawiedliwa, kupili licencję za pieniądze a jak pieniedzy nie mają to licencji nie ma.
  A swoją drogą to który klub chce przejąć to Stowarzyszenie? Ten powstały w 2008 roku czy ten, który porzucili w 2008??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX